Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok olyan könyveket,...

Tudnátok olyan könyveket, cikkeket ajánlani, amik arról szólnak, hogy az SS tisztek, hogyan nevelték a gyerekeiket a náci Németországban, illetve, hogy milyen állapotok uralkodtak közvetlenül Hitler halála után az országban?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatomat a Lore c. filmből írom, és az elején a történelmi hátterét szeretném kielemezni az alkotásnak.

A film 1945-ben játszódik, Hitler halála után. A hitleri propaganda rész már meg van, viszont egy témát még fel szeretnék vetni, és ahhoz nem igazán találok szakirodalmat, vagy csak nagyon rosszul keresek rá, de Lore a főszereplőlány 2 éves volt, mikor Hitler hatalomra került, a testvérei pedig mind fiatalabbak nála, tehát egyik gyerek sem ismert olyan világot, amiben ne a nácik lettek volna hatalmon; ezzel kapcsolatban kellene pár forrás, arról, hogy a nácik hogyan nevelték a gyerekeiket az ideológiában, mert a gyerekekre jobbára nem is a propaganda hatott, hanem a szüleik.

Valaki esetleg már olvasott hasonlóról valahol?

Az a probléma, hogy engem konkrétan nem a Lebensborn-féle dolog érdekel, mert ott általában arról volt szó, hogy teherbe ejtettek nőket, aztán elvették a babát és felnevelték őket az ideológiában, de a Lore főszereplői egy családban nőttek fel, ahol, ha jól emlékszem az apa SS tiszt volt. Szóval engem konkrétan az érdekelne, hogy egy családon belül, hogy nevelték a gyerekekbe a náci ideológiát, és, hogy tényleg kevésbé volt rájuk hatással a propaganda (újság, film stb.), sokkal inkább a szülők nevelték bele őket a dologba. Szóval az a probléma, hogy bármerre keresek, vagy a Lebensbornnal találom szembe magam, vagy a Német anya és első gyermeke c, könyvvel, ami meg inkább arra koncentrál, hogy nem kell babusgatni a gyerekek, és az erről szóló cikkek meg ezen elvek utóhatásairól írnak; a náci családok ideológiai szempontból történő nevelési szokásairól meg kb. semmi.

Maga a film arról szól, hogy Hitler halála után a szülőket letartóztatják, a gyerekek pedig elindulnak a nagymamához keresztül Németországon; Lorénak szembesülnie kellett azzal, hogy mit műveltek a nácik, és nem tudja eldönteni, hogy kéne ezentúl az apjára gondolnia, közben pedig egy zsidó srác csapódik hozzájuk, és segít nekik átvágni az országon. Az egész elég lélektani. Az is kérdéses, hogy a gyerekek mennyit tudtak arról, hogy mi történik a zsidókkal; tudom, hogy sok német nem volt vele tisztában, de vajon a gyerekeknek mit beszéltek be?


A második kérdéshez kapcsolódóan pedig nem találok forrást arról, hogy pl. mi lett a letartóztatott nácik gyerekeivel, hogy milyen állapotok uralkodtak az országban, a zónákról, zónaátlépésről, az otthontalanokról stb. azt hittem ezzel a résszel nem lesz baj, de se magyarul, se angolul nem találok igazán szakirodalmat hozzá.


Nagyon nagy szükségem lenne a segítségre.

Vannak itt történelem professzorok esetleg? ><



2019. dec. 1. 02:13
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

"Szakdolgozatomat a Lore c. filmből írom"

"a Lore főszereplői egy családban nőttek fel, ahol, ha jól emlékszem az apa SS tiszt volt."

Idáig tudtam komolyan venni.

2019. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

EgyeNem tudom mi a problémája az 1esnek, dehát ez a gyk, nincs min meglepődni...

Én nem tudok ilyen könyvet, de keress a moly-on, goodreads-en könyvet kulcsszvakra, kategóriák között, stb.

Vagy várj amíg erre téved egy történelem professzor...

2019. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 Gondolom jogos a felháborodás..., ha valaki egy szakdolgozatot ír egy filmből, akkor nem írja le, hogy "azt hiszem erről szólt"
2019. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Afene... jogos. Bocs... A hosszú szövegben nem tűnt fel a "ha jól emlékszem"... Akkor egyetértek 1essel és kösz 3as a felsötétítést, nem értettem mi is a gondja 1esnek.
2019. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!