Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz-e, hogy a középkori...

Igaz-e, hogy a középkori királyok, fejedelmek a testrészeiket még életükben "szétosztották", hogy haláluk után ereklyeként imádhassa az utókor?

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szentek részeit imádják/imádták a népek, de azok nem csináltak ilyesmit.
2020. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Az emberek nem gondolták úgy, hogy őket biztos szentté fogják avatni, így nem is gondolkodtak azon, hogy a testrészeikből majd ereklye lesz.

Másrészt a katolikus teológia teljes félreértelmezése az a feltételezés, hogy mi imádattal illetünk emberi testrészeket.

2020. jan. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gromo ***** válasza:
Igaz. Királyok esetében bevett szokás volt egyes testrészek máshová temetése ( pl. Oroszlánszívű Richard szívét külön Rouen be temették, míg a teste Anjou-ban volt eltemetve). Nem fejedelmi személyek esetén a pápa engedélyezhette halál után különös megtiszteltetésként a test felosztását, az egyes szervek elhelyezéséről az érintett még életében rendelkezhetett(pl. Charles de Valois, IV Fülöp testvére). A szokás nemcsak középkori, pl. a Habsburg ház tagjai esetében úgymond családi szokás (ld. Zita királyné, valamint fia Habsburg Ottó szíve is más-más helyen van eltemetve, utóbbié pl. Pannonhalmán...), de pl. II János Pál is szerette volna, ha a szívét Lengyelországban temetik el, ehhez viszont a Vatikán nem járult hozzá. Az, hogy ereklyeként imádták e az ily módon külön temetett szerveket vagy nem , az már más kérdés, nyilván az illető tisztelete szabta meg.
2020. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Gromo-nak külön is, ilyesmiről olvastam én is valahol, azért tettem fel a kérdést.
2020. febr. 1. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!