Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért Kossuth személye nagyobb...

Miért Kossuth személye nagyobb az utókor emlékezetébe, mint Széchenyié aki messze többet tett a magyar népért?

Figyelt kérdés
Kossuth csak pofázott, kudarcos harcba hajtotta a nemzetet aztán lelépet az összeharácsolt vagyonával soha nem vonták felelősségre, míg Széchényi szervezet, költekezett, és nem menekült el mikor baj volt, vállalta a sorsát, összehasonlíthatatlan a két ember érdemei, mégis a az előbbi alakot szinte idealizálta az utókor, miért?
2019. dec. 28. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Kussuth egyszerűen hangosabb, radikálisabb és forradalmibb lelkületű személy volt. Ezzel pedig könnyen meg lehet fogni az embereket. Ha valakiről elmondod ezt a három szót, akkor már kialakul az ember fejében egy jellegzetes kép az illetőről, aki egyfajta frontemberként jelenik meg.


Széchenyi valóban többet tett, de e mellé nem társult az a bizonyos attidűdje, mint Kossuthnak. Ígyhát ahoz, hogy valaki elismerje őt valóban ismerni kellett a munkásságát, Kossuthal ellentétben, akinek populista képe már alapból benyomást tudott gyakorolni az emberekre, akkor is ha az illetőnek fogalma sem volt róla, hogy igazából mit is tett ez a Kossuth. A szélsőségesebb személyek mindig könnyebben megjegyezhetők. Nem véletlenül róla szólnak a népdalok.


Én személy szerint már középiskolában levontam magamnak a kövrtkeztetést, hogy Széchenyihez képest nem sokat tett a hazáért, viszont Széchenyi egy teljesen más karakter volt, mondhatni nem közszereplő.

2019. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Számomra Széchenyi sokkal nagyobb, tisztább, hazafiasabb volt. Kossuth erkölcsileg megkérdőjelezhető, tipikus liberális volt. Széchenyi igazi hazafi. Kossuth személyét szerintem felül kéne vizsgálni, érdemes-e közterületeknek nevet adni. Volt akkoriban egy nagy bevándorlási hullám, 1 millió zsidó vándorolt be Oroszországból. Szinte csak Széchenyi tiltakozott ellene, Kossuthot mint liberálist, természetesen nem zavarta. Nem sokkal később a diktatúra népbiztosainak 90%-a a bevándorlók közül került ki... Majd az 1945 utáni rezsim vezetői. De máig nagyon felülreprezentáltak.
2019. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Széchenyi nem menekült el, csak idegösszeomlást kapott, a Dunába akart ugrani és a forradalom után élete hátralévő részét egy osztrák elmegyógyintézetben töltötte. Így könnyű felmentést kapni a felelősségvállalás alól. Mikor nagyjából helyrejött akkor még persze írt egy-két pikáns cikket a Habsburgokról, de 1848 tavaszától kezdve gyakorlatilag egy kis miniszterkedés után alkalmatlan volt érdemi cselekedetekre, megőrült a vérontás gondolatától. Ez persze nem jelenti azt, hogy érdemtelen lenne arra, hogy a legnagyobb magyarok közé soroljuk, csak ezt mondjuk inkább a forradalom előtti nemzetépítéssel és gazdasági gondolatokkal érdemelheti ki, sem mint hősies cselekedetekkel.

Kossuthot főleg a Duna-menti köztársaság gondolatáért dicsőítik - az is megkérdőjelezhető, hogy ő egyáltalán nemzetállamban gondolkozott-e vagy inkább egy föderációban - szóval a mai magyarság számára valóban visszatetszőek lehetnek az eszméi, de a 19. században nem mondanám, hogy megalapozatlanak lettek volna a problémákra adott válaszai. Ha Kossuth akarata jutott volna érvényre, akkor lehet, hogy máshogy alakul Trianon, hiszen a vesztes Magyarországot sem lehetett volna úgy beállítani, mint aki elnyomta a területén élő nemzetiségeket, szóval szerintem Kossuthnak nagyon is komoly üzenete van még a mai magyarság számára is. Az, hogy a saját pénznyomtatása és bankjai mennyire nem jöttek be már egy más kérdés, a Bitcoin is bedőlhet még.

2019. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az egész 1848-49 tálalása egy megdönthetetlen tabu a magyar történelemben 1867 óta.
2019. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

"Miért Kossuth személye nagyobb az utókor emlékezetébe, mint Széchenyié aki messze többet tett a magyar népért?"

Nem az, nem nagyobb Kossuth személye az utókor szemében.

Miért kell olyan állítást kérdésbe kiírni ami nem igaz?

Attól mert te nem ismered a valóságot, még ott van a Széchenyi könyvtár, Széchenyi kártya, Széchenyi program stb. az iskolákról egyebekről nem is beszélve.

2019. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Fidesz már 1998-tól megkezdte a Kossuth-és Petőfi-kultusz bontogatását, velük szemben Széchenyit és Aranyat favorizálva.


Tehát szerintem sem igaz a kérdésben foglalt állítás.


Ennek oka az, hogy irtóznak mindentől, ami a rendszerükkel szembeni plebejus haragot felébreszthetné.


Olyannyira irtóznak, hogy Petőfi és Kossuth lekeverésénél nem is állnak meg, megkezdték a karakterük meghamisítását is. Ennek egyik állomása a Rákai-féle Petőfi-film.

2023. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!