Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van ennyi vírus, járvány...

Miért van ennyi vírus, járvány modern korunkban?

Figyelt kérdés

Azt gondolná az ember, a technikai fejlettség és orvostudomány egyre magasabb szintje mellékhatása a biztonságosabb, járványoktól mentes világ lenne.


Ezzel szemben egyre rosszabb a helyzet, egyre több a járvány, ott volt a madárinfluenza, SARS, MERS és egyebek és a végét nem lehet látni az egésznek.


Elképzelhető, hogy ezek a "járványok" pusztán gazdasági játszmák, amelyeket az államok játszanak egymással? Versenyelőnyök kieszközlése, konkurencia hátráltatása, kiiktatása? Nyilván a járulékos áldozatok semmit nem számítanak.


2020. márc. 11. 21:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Á, újabb konteóhívő."


Nem, ez ugyanaz. Ugyanabban a stílusban válaszolgat.

2020. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Számomra nagyon furcsa, hogy ez a koronavírus a következő országokat érinti a legsúlyosabban: Kína, Dél-Korea, Irán, Olaszország.


Mi közük egymáshoz ezeknek az országoknak? Mit keres Iránban egyáltalán (nemrégiben problémás ország)?


Kínában súlyos elöregedési folyamat van a több évtizedes egykézésnek köszönhetően. Olaszország szintén nagyon elöregedő.


Ugyanakkor a gyerekekre nem hat sehogy sem. Érdekes, a vírusok általában jobban hatnak a gyerekekre.


Mintha valamilyen intelligens vírus lenne ez, programozott, nyomkövető vírus.

2020. márc. 11. 23:04
 13/24 anonim ***** válasza:
# 12 Ez sajnos nem igaz, hogy a gyerekekre nem hat sehogyan sem, bőven vannak nagyon fiatal súlyos vírus fertőzöttek is lélegeztetőgépen Olaszországban, csak nyilván az idősek vannak többségben, mivel ők eleve többen vannak ott, felesleges ez mögött konteó teóriakat gyártani, ez egy vírus nem fog válogatni az emberek között, ugyanúgy elkapta rengeteg politikus is
2020. márc. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 2*Sü ***** válasza:

> Viszont az utolsó mondatoddal nem értek egyet, hiszen egy járványt kirobbantó vírusnál nincs kevésbé indirekt támadás, nincs az a támadás amivel a lebukás veszélye alacsonyabb.


1. A járvány előbb-utóbb visszajut hozzád is. Ha nincs ellenszered, akkor bukta. Ha van, akkor is lehet, hogy bukta, mert lehet, mire visszaér hozzád, addigra annyira mutálódik, hogy az eredeti ellenszer már nem hat. Ez nagyon kétélű fegyver, nem is csoda, hogy járványt okozó biológiai fegyvert nem nagyon vetnek be. Mondom, ez kb. ahhoz hasonlít, mintha közelharcban a tőled 20 cm-re lévő ember ellen kézigránátot vetnél be. Annál kb. bármi jobb.


2. A gazdasági rendszer eléggé összefonódott. Ha még Kínában is maradt volna a járvány, akkor is az amerikai és az orosz piacnak is óriási érvágás lett volna, ha a kínai gyárak leállnak. Nyilván első blikkre talán még elfogadható lenne, hogy hát itt Kínát akarták gazdaságilag meggyengíteni. Második blikkre meg azt kell látni, hogy az a nyugati társadalom motorja, attól van nálunk relatíve luxus életszínvonal, hogy ott gyártatjuk a termékeket, mert az életszínvonal különbség miatt úgy jóval olcsóbb. Szóval ilyen szempontból is a lábon lövés esete lenne.


3. És ha lebukna egy feltételezett támadó, akkor mi van?


> A fegyveres támadást gondolom nem kell megindokolni, hogy miért. A cyber-támadásra folyamatosan fel vannak készülve, profi informatikusok pillanatok alatt kiépítik a védelmet, így azzal nem lehet olyan mértékű kárt okozni.


Ennél kifinomultabb eszközök is vannak. Propaganda, a meglévő feszültségek tovább szítása, kiszivárogtatás, zsarolás, meg számtalan titkosszolgálati eszköz. Megfelelő helyekre beépítve szépen lassan is lehet jelentős károkat okozni. De még csak oda sem kell menni. Ha pl. az USA szemszögéből nézzük, akkor lehet tudni, hogy Kína jelentős mértékben halmozott fel aranyat. Némi tőzsdei manipulációval – amit pl. az USA-ban is meg lehet tenni – le lehet törni az arany világpiaci árát, az elég nagy érvágás lenne Kínának. De ahogy írtam, azért az USA annyira nem akarja megfektetni a kínai gazdaságot, hiszen baromira függ tőle. Az USA-nak nyilván nem tetszik az, hogy Kína gazdasága baromi erőssé kezd válni, volt is némi csörte közöttük Trumpnak köszönhetően, de az USA is hamar visszakozott, miután Kína meglebegtette, hogy akkor ők annyira nem is biztos, hogy akarnak ám mondjuk ritkaföldfémeket exportálni. Anélkül meg az amerikai hitech ipar összeomolna. Na most pont az a gond, hogy a járvány miatt Kínában lelassult a kitermelés, a termelés és a szállítás is, ami miatt az amerikai tőzsde ritkán látott mélyrepülésbe kezdett. Nem azért, mert náluk is megjelent a járvány, az csak hab a tortán, hanem azért, mert a kínai gazdaság lassult le. A főbb amerikai tőzsdeindexek zuhantak vagy 20%-ot az emúlt hónapban. Az nem kevés…

2020. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%

Azért utópiában még nem élünk, hogy járványmentes világ legyen. Ilyen orvostudományt te maximum a black mirrorban láthattál.

A covid-19 jóval nagyobb pusztítást végzett volna pár évtizeddel ezelőtt, a tudósok valószínűleg csak most találgatnák, hogy mi lehet a járvány oka, szóval igen, fejlődött az orvostudomány.

Ezekkel a vírusokkal az a baj, hogy állatról mutálódnak át emberre, úgynevezett zoonózisos betegségek (A típusú influenza: Spanyol nátha, H1N1-sertés, madár, koronavírus törzs-teve, denevér, ebola-repülőkutya stb), ezért nem lehet az eddigi emberekre alkalmazott oltásokkal gyógyítani, és újakat kell kifejleszteni.

2020. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 2*Sü ***** válasza:
85%

> Mi közük egymáshoz ezeknek az országoknak?


Kínával azért a legtöbb ország szorosabb viszonyt ápol. Kvázi bármelyik országból sokan utaznak Kínába, és Kínából hozzájuk. Meg is jelent a vírus elég hamar a világ legkülönbözőbb helyein. Az meg, hogy valahol egy elszigetelt esetből gócpont lesz, az meg eléggé random. Ki fertőződik meg, mikor veszik észre, stb…


> Kínában súlyos elöregedési folyamat van a több évtizedes egykézésnek köszönhetően.


A folyamat valóban zajlik, de még mindig kevésbé elöregedett, mint mondjuk az USA, vagy Európa.


> Olaszország szintén nagyon elöregedő.


És nagyjából tökéletesen jelentéktelen világgazdasági, geopolitikai szempontból.


> Ugyanakkor a gyerekekre nem hat sehogy sem. Érdekes, a vírusok általában jobban hatnak a gyerekekre.


De hat. Viszont kétségtelen, hogy nagyobb a halálozási arány az idősebbek között. Viszont gondold eggyel tovább a dolgot. Kínának jelenleg az okoz gondot, hogy egyre kevesebb fiatalnak kell eltartani egyre több idősebb embert. Hosszútávon ha pusztán demográfiai szempontból nézzük, akkor a járvány jobb, vagy rosszabb helyzetet teremt? Demográfia szempontból jobbat, hiszen kevesebb lesz az idős ember. (Nyilván emberi szempontból meg rosszabbat, de ez más kérdés.)


Tehát mi járt az összeesküvő fejében? Hát ez a Kína nagyon küzd ezzel az elöregedéssel. Akkor… Elterjesztek egy járványt, ami az idősekre veszélyesebb. Hiszen ezzel kevesebb idős lesz, és nem kell annyira küzdenie az elöregedéssel… Hát nyilván ez úgy hülyeség ahogy van. Akkor lenne demográfia katasztrófa, ha pont az idősek maradnának életben, és a keresőkorú lakosság létszáma csökkenne.


Szóval értem én, hogy konteókeresés, meg minden, de azelőtt hogy leírsz valamit, próbáld meg objektíven két lépéssel továbbgondolni a dolgot…

2020. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"objektíven két lépéssel továbbgondolni a dolgot…"

BRUHHHHAAAAAAHHHAAAAAHHHAAA!!!!!!

EZ az ember?

Objektíven?

GONDOLNI???

2020. márc. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Wadmalac ***** válasza:
57%

"ez a koronavírus a következő országokat érinti a legsúlyosabban: Kína, Dél-Korea, Irán, Olaszország."


Miért is?


Mert vagy tömegtermelők, vagy kereskedelmi központok, vagy zsúfolt városaik vannak, vagy egészségügyi szolgáltatásaik korlátozottak, vagy mind a négy egyszerre.

2020. márc. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18


Szóval csak ez a négy ország zsúfolt illetve kereskedelmi központ. Most már értelmet nyert minden köszi!

2020. márc. 12. 10:19
 20/24 2*Sü ***** válasza:

> Szóval csak ez a négy ország zsúfolt illetve kereskedelmi központ.


Nem csak ez a négy. De nem is csak itt alakult ki gócpont. Pl. Franciaországban is, ahol első blikkre töredék annyi megerősített fertőzés van, mint mondjuk Olaszországban, de valójában csak annyi a különbség, hogy 1-2 héttel később indult. Európában már lassan több fertőzés történik Olaszországon kívül, mint Olaszországban. Lásd: [link]


Az USA-ban is vannak már gócpontok, ők is csak 1-2 héttel vannak lemaradva tulajdonképpen.


Az meg, hogy hol tör ki a járvány előbb, az meg tényleg random. X országba beutazik egy fertőzött, belázasodik, otthon marad, meggyógyul. Y országba is beutazik egy fertőzött, nincs akkora láza, későn derül ki – akár egy hét betegség után –, hogy fertőzött, viszont olyan munkája vagy életvitele van, hogy százakkal érintkezik szorosabban egy hét alatt, és már van egy tucat fertőzött, és lehet futni az ő kontaktjaik után.

2020. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!