Az iskolai és gyerekkori bullying hatásai végesek, végleg meghatározzák milyen személy lesz az áldozatokból felnőtt korukra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokuk poszttraumás stressz betegségtől, pánikbetegségtől, generalizált szorongástól és szociofóbiától szenved.


Ez mennyire gyógyítható felnőtt korban, ugyanis a gyerekkori tanulófázisban ha azt tanultad meg, hogy az emberek gonoszak és bántanak akkor valamilyen szinten benned vagy egy anticipáció, hogy az addig megtapasztalt esetek újra meg újra be fognak következni. Főleg ha a bullyingot rendszeresen megtapasztaltak gyerekkorodban éveken át.


Milyen stratégiával lehet egy ilyen dolgot meggyógyítani?


2020. márc. 14. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem talál barátokat és nem békél meg a világgal akkor sehogy.
2020. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1


Ez érdekelne, hogy egy pszichológus például mit mondana egy ilyen személynek? Hogyan érné el, hogy megbékéljen a világgal azt követően amiket megtapasztalt a világból?

Jó eséllyel egy ilyen személy nem fog hinni semmilyen pozitív visszaigazolásnak hiszen hiányoztak azok a tapasztalatok a realitásából amelyek hihetővé tennék az ilyen pozitív megerősítéseket.

2020. márc. 14. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Megválaszoltad a saját kérdésed. Senki és semmi nem segíthet rajta, csakis saját maga. Amíg erre rá nem jön addig tengődni fog.
2020. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De saját magát hogy fogja meggyőzni arról, hogy a világ egy szuper hely tele jó emberekkel, ha nem ezt tapasztalta az életében? Hazudjon magának? Vagy hogy érted?
2020. márc. 14. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A "mit mondana neki" lehet egy közlés - ez tökéletesen eredménytelen - és lehet egy hosszadalmas, érzelmeket ébresztő sorozat sok türelemmel.

Pontosan arról van szó, hogy korábbi tapasztalatai az asszociáció révén folyamatosan beugranak. Tehát azt kell elérni, hogy ugyanazon ingerek hatására érjék pozitív tapasztalatok is. Felnőtt korban ez sokkal nehezebb, több időt és türelmet igényel, továbbá az eredmény felszínesebb. Ez azt jelenti, eltüntetni nem lehet. De az egyén által kezelhetővé igen. Arról van szó, hogy sok pozitív tapasztalat az asszociáció után beindítja az elemző agyát is, és az "elmagyarázza" a másik énjének, hogy igen ez probléma, de elmúlt, most jó, próbáld így megélni. És alkalmas egyéneknél ez be is következik. Akiknél bizonyos, elsősorban intelligenciával összefüggő tulajdonságok hiányoznak, ott általában annyi ráfordítás kéne, hogy erre se a páciens, se a környezete nem vehető rá (eltérő okok folytán).

2020. márc. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!