Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért olyan, hogy...

Sok szülő miért olyan, hogy nem tudja elfogadni a gyereke döntéseit (és hogy felnőtt)? Miért erőszakolnának rá a gyerekük a szülők egy része a saját régi álmaikat, vágyaikat?

Figyelt kérdés

Miért szólnak bele a stílusába, a tanulmányaiba, a párválasztásába? Miért nem tudják úgy felnevelni és elfogadni a gyereket, ahogyan ők kiforranának? Miért hiszik azt, hogy a gyerekük egy tulajdon, egy tárgy?

Ez a kérdés onnan jutott az eszembe, hogy van pár kérdéssel lentebb egy, hogy a hölgy vőlegényét nem tudja befogadni és elfogadni a családja. Illetve nekem is jó pár döntésembe beleszóltak volna, ha hagytam volna magamat. És fiatal férfiú vagyok, mégis örülök annak, hogy minden ilyen helyzetben úgy döntöttem, ahogyan történtek az életemben az események.



2018. júl. 24. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Bocs, attól, hogy nem ugrálják körbe NEM jelenti azt, hogy nem fogadták be.


Csak a kérdező drámakirálynőt játszik, mert fogalma nincs, milyen az, ha valakit nem fogadnak be a családba.


Hát ég és föld.

2018. júl. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Ha külön él és eltartja magát azt csinál amit akar :-)
2018. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Sok gyerek miért olyan, hogy nem tudja elfogadni a szülei szempontjait, felnőtt korában is a nyakukon lóg, ahelyett, hogy elköltözne, és úgy élne, ahogy neki tetszik?
2018. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Miért megy minden fiatal egyetemre, főiskolára, és teszi magát tönkre(depresszió, szorongás, megfelelési kényszer) mindezt családi nyomásra? Amikor szinte semmiben nem próbálta ki magát, aki mer nagyot lépni azokból lesz művész, tetováló, híres előadó, mester fodrász stb

Ami kint elismertebb munka a társadalom szemében, mint egy öltönyös valakié, aki papírokat tologat.


Nincs kétségem afelől hogy kellenek szakemberek is, de a mai fiatalok hány része fog abban a pozícióban dolgozni?

A családban a gyerekre ráerőltették a diplomát, neki elég lett volna egy középfokú nyelvtudás amivel kint tudna dolgozni, ehelyett járatják még most is suliba.

A kocsit elvették volna tőle, amit kapott az első vizsgája után, mivel csak beugrós munkái vannak, abból meg nem csinál nyarat, ezért a szülők pénzelik még, így a pénzcsap is elgondolkodtatta... csak ezért tanul.


A szülők magukhoz mérik a gyereküket is, ügyvéd családban, mindig lesz még +1-2 fő aki ugyanazon pályán fog tevékenykedni, nem véletlen mert ahhoz értenek.


Szinte mindenki tudatlanul vág bele a tanulásba, hol ott ha ügyes a keze, lehetne belőle bármi más.



Nálunk a szülők feje felett nem volt rózsaszín köd amikor a gyerek mellet kellett állni, segíteni, tudták mihez értenék és mit tudnék csinálni így lettem hegesztő, ezt használom legalább itthon is, egy szakember mennyiért vállalna bizonyos munkákat? Én meg szabadidőmben csinálom.

2018. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Mert a legjobbat akarja a gyerekének és ő úgy gondolja, hogy a legjobb az amit ő a hatalmas élettapasztalatával kitatált. Meg ugye dicsekedni sem olyan rossz dolog...


Az előző kérdést nem olvastam, de velem is ezt csinálják a szüleim-főleg anyám- és a nagyszüleim.

Anyám mostmár elég magas fokon űzi mindezt sajnos.

17-18 voltam mikor elváltak és nem volt elég, hogy ennek köszönhetően az életszínvonalam hatalmasat csúszott, még mindkét oldalról kaptam a cseszegtetést és végig kellett hallgatnom, ahogy egymást szidják. Az egyetemen pedig már végleg elromlott minden és otthagytam fél év után, amire megkaptam anyámtól, hogy ő úgy gondolta, hogy majd én a tanulásba temetkezem az ő cseszegtetéseik elől és hogy képzelem, hogy nem így tettem. A mostani szülinapi buliján pedig azon akadt ki, hogy hogy nem vagyok képes jól érezni magam és önfeledten táncolni 30 matt részeg 40-50-es között, úgy hogy én ne igyak egy korty piát sem, mert másnap vezetek(akartam inni egy cydert, mert már annyit csesztettek a többiek, ő pedig elkezdett kiselőadást tartani h el fogják venni a jogsimat #alkoholfelszívódásiidő).


off: imádom, hogy mindenki csak úgy dobálódzik az elköltözés szavakkal, de ez korántsem ilyen egyszerű. pl én is érzem, hogy a kitűnő érettségimmel illene elvégezni egy egyetemet és a mai albérletárak és fizetések fényében elég felejtős, hogy heti pár nap munkából fenntarts egy lakást és magad. Ja és ugye ha nincs semmilyen szakmád nem igazán kapsz sehol munkát.

2018. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, akkor meg ne hisztizzen. Aki annyira el akar költözni megoldja, a többi csak mese habbal.
2018. júl. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, ez mese habbal, nekem is csak egy érettségim volt 21 évesen meg egy félig "főiskola" - esténként munka mellette, meg hétvégén -, mégis el tudtam költözni.


Tudod, inkább nyomorogtam pici albérletben és néha nem ettem pár napig, ha elfogyott a pénzem, minthogy a lelki terrort és a folyamatos "sgghülye vagy, értéktelen szar, semmire nem viszed", "sajnálom, hogy lánynak születtél", "csak eltartatod magad", stb.-ket hallgassam.


Akinek olyan szar, az KÖLTÖZIK akár 19 évesen is, nem nyavalyog még 23 évesen is.

2018. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"imádom, hogy mindenki csak úgy dobálódzik az elköltözés szavakkal, de ez korántsem ilyen egyszerű. pl én is érzem, hogy a kitűnő érettségimmel illene elvégezni egy egyetemet és a mai albérletárak és fizetések fényében elég felejtős, hogy heti pár nap munkából fenntarts egy lakást és magad."


Költözni nem csak (teljes egészében) saját magad által fenntartott lakásba lehet. Van pl. kolesz is. Vagy össze lehet állni néhány másik egyetemistával, és közösen fenntartani egy lakást. Stb. Csak akarni kell.

2018. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!