Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Árpádház Y DNS-e (R1a Z93)...

Árpádház Y DNS-e (R1a Z93) miért a romákkal és indiaiakkal rokon?

Figyelt kérdés
R1a Z93 Y haplocsoport marker térképe itt található: [link]

2020. márc. 21. 10:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Access denied. Mi van ha nem is létezik a térkép amiről beszélsz?
2020. márc. 21. 19:51
 12/21 sadam87 ***** válasza:
84%

Erről a honlapról van. Nem tudom, miért nem nyitja meg, ha külön szúrom be. Remélem így működni fog.

[link]

2020. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Az indiai Dravidákban van jelen legmagasabb arányban az R1a1a-z93.


Én Árpád vézíííírt így képzelem el ezért: [link]

2020. márc. 21. 21:11
 14/21 A kérdező kommentje:
Másfelől Magyarországon csak a romák hordozzák ezt a gént, a magyarok nem.
2020. márc. 21. 21:27
 15/21 sadam87 ***** válasza:
100%

A haplocsoport, amibe III. Béla tartozott (Z2123, a Z93 egy alcsoportja), egyes észak-kaukázusi népek között a leggyakoribb. Ezt az alábbi forrásban találtam, amit konkrétan azok írtak, akik kimutatták, melyik csoportba tartozott. Szóval feltételezem, értenek hozzá. Innentől kezdve mást állítani egyértelműen trollkodás. (Még akkor is, ha Közép-Indiában tényleg viszonylag gyakori.) Persze a válaszok alapján ez már korábban is egyértelmű volt...

[link]

2020. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köztudott, hogy a magyarországi román iráni török indiai és balkáni népek keverékei a genetikai kutatások alapján. A romák úgy is néznek ki mintha egy törököt egy szerbet egy indiait és egy perzsát összekeversz.

Magyarországon és Európában egyedül romákban fordul elő az R1a1a-Z93, no meg az Árpád dinasztiában.


Csak kimondom a frankót: Árpád-háznak genetikai rokona (Y haplocsoport alapján) a magyarországi romák egy része. (De a mai magyarok nem!)


Most mi ezzel az egyszerű és tényszerű megállapítással a bajod? Rásszistáá vágy tán?

2020. márc. 21. 21:59
 17/21 sadam87 ***** válasza:
100%

#16

Minden ember rokona egymásnak. Viszont azt az állításod, hogy III. Béla közelebbi rokonságban lenne a mai romákkal, mint a mai magyarokkal, semmivel nem sikerült alátámasztanod. Mondjuk nem is nagyon igyekeztél...

2020. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
III.Béla Y-DNS-e R1a1a-z93 volt, akárcsak a romák egy részének. Egy egyszerű ténymegállapítást írtam le. Milyen több bizonyíték kell ehhez?
2020. márc. 22. 07:49
 19/21 sadam87 ***** válasza:
100%

1. Nem ezt állítottad.

2. Ha egy kicsit is komolyan vitatkoznál, akkor nem csak a levegőbe beszélnél, hanem alá is támasztanád az állításodat. (Ugye a térkép, amivel próbálkoztál, pont nem ezt támasztja alá.)

3. Én viszont hoztam forrást arra, hogy jelenleg az a haplocsoport, amibe III. Béla is tartozott, az Észak-Kaukázusban a leggyakoribb.

4. Arra én is találtam forrást, hogy a Z93 haplocsoport gyakori a magyar romák körében (őt, én még be is szúrom!).

[link] [link]

Csak épp ebben leírják, hogy a Z93 haplocsoport M780 alcsoportjáról van szó. Ellenben a vizsgálat alapján III. Béla valószínűleg a Z2125 alcsoportba (azon belül aZ2123 alcsoportba) tartozott, ami (összhangban a térképekkel) Kirgizisztánban és Afganisztánban a leggyakoribb. (És a Z2123 pedig az Észak-Kaukázusban, mint írtam.)


Szóval összegezve: a 18. válaszodban leírt állításoddal semmi problémám nincs (legfeljebb annyi, hogy egy forrást képtelen voltál beszúrni), de a korábbi válaszaidban nem erről írtál, és azok teljesen alaptalanok (többek között a saját térképed cáfolt meg).

2020. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Javaslom hogy mozdítsák el a lovasbohócokat a hősök teréről, mivel autoszomális DNS alapján semmi közünk azokhoz a hon elfoglalóhoz, és kicsi az esélye hogy a magyar nyelv ősét beszélték, talán valami turko-mongol agresszív horda voltak. Se nyelvi se genetikai őseinknek nem tekinthetjük őket!
2020. márc. 22. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!