Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én tartom elkeserítőnek/l...

Csak én tartom elkeserítőnek/lehangolónak, hogy a magyar népnek semmi európai nyelvi/genetikai kötődése nincs?

Figyelt kérdés
Nemrég hallgattam yt-on finn meg észt népdalokat és utánanéztem mennyire igaz még a finnugor rokonsági elmélet, de laikusként azt szűrtem le, nem elég, hogy a magyar nyelv szinte alig hasonlít a finn/észt kettősre (egymás nyelvét jobban megértik) és hiába igazolható, hogy 4000 évvel ezelőtt vált el a magyar és a finnugor nyelvek fejlődése, de még genetikailag is inkább türk/ázsiai eredetűek vagyunk. Fogalmam sincs nekem mi a származásom, de magyar állampolgárként számomra rohadt nyomasztó, hogy nincs Európában olyan nemzet/nép ahol "hasonlóként" tekintenének rám nyelv és/vagy genetika terén. Most a politikai alapú lengyel-magyar kamubarátságot hagyjuk. Ha csak a kisebb nemzeteket említem: a portugáloknak ott van a spanyol/olasz nyelvi/genetikai rokonság, a belgáknak a franciák, aztán ott a népes német közösség (a kistestvér Ausztria a németek szomszédságában), az egész szláv kolónia (csehektől a szerbeken át a lengyelekig) a románoknak pedig a latin nyelvcsaládból adódó rokonsága a franciákkal és olaszokkal (előbbiekkel ráadásul hagyományosan szoros kapcsolatuk van). És az említett finnugor északi országok, észtek és finnek, akiknek jóval erősebb az egymás iránti kötődése, mint az állítólagos rokonnyelvű magyarokkal. Mondjuk én egyáltalán nem tartom magamat nemzeti érzelműnek és tudom, hogy manapság a magyarok a legkevertebb népek közé tartoznak és Európa csavargójának is tekinthető (ugye hatalmas a kivándorlás és külföldön szinte mindig bele lehet botlani egy-egy magyarba), de sajnos nemcsak elméletben hanem a gyakorlatban sem tekintik európainak a magyarokat a többi európai nép. A mostani antieurópai politikai berendezkedés (eu-ellenesség, keleti nyitás) meg aztán erre még jobban ráerősít. Egy szó mint száz: rohadtul kilóg a sorból a magyar nemzet itt Európa közepén. Ti mit gondoltok és éreztek erről?

2019. ápr. 20. 23:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért a baszk nyelv sokkal rosszabb helyzetben van, mint a magyar. A másik meg, hogy nem lehet a magyar emberek genetikáját hatékonyan szegmentálni a többi kelet-európai néptől, hol olvastad, hogy a genetikánk elkülönül?
2019. ápr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem nyomaszt:)
2019. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
(*privibe kifejtettem bővebben:))
2019. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A baszkok akkor mit szóljanak? Már kB. 2000 éve kihalt az összes rokon nyelvük.

Nekünk még van egy csomó rokonunk, igaz egyikkel sem igazán értjük egymást kölcsönösen és a többségük orosz fennhatóság alatt él, de attól még a rokonaink. És javarészt Európa földrajzi határain belül élnek.

Ami a genetikát illeti, túlzottan nem lógunk ki Közép és Kelet-Európából.

És pár fajelméletes ökröt kivéve mindenki európai népnek tart minket. A lengyelek, horvátok, olaszok, írek, finnek, észtek, törökök általában szimpatizálnak is velünk.

2019. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Mivel genetikus vagyok és az én genetikám nem türk/ázsiai eredetű, mint ahogy másé sem, a többi meg abszolút nem érdekel, nem üti meg az ingerküszöböm, így igen, valószínűleg csak te vagy ilyen kitalált dolog miatt lehangolt
2019. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pszichológiailag is érdekes jelenség a kollektív elhagyatottság érzés, ami a magyarságra jellemző. Nincsenek barátaink, rokonaink, senki se ért meg minket, utálnak bennünket, irigyek ránk, összefognak ellenünk, kibeszélnek minket stb... Mintha csak egy nehéz családi szociális hátterű kiskamaszt hallanánk.

Mivel a saját csapatunkban(Európa) kívülállónak érezzük magunkat, más társaságok felé kacsintgatunk(a törökök és ilyen-olyan volt SZU területén élő türk és finnugor népek személyében, akiket turáni népeknek is nevezünk). A múltba kutakodunk, mert a jelen sz@rnak és kilátástalannak tűnik.


Tény, hogy sokszor kicseszett velünk a történelem, de szerintem a valós helyzet, közel sem olyan sötét mint ahogy egyesek állítják.

Más népeknél is van ilyenfajta tudat amúgy, csak ezt nálunk nemigen reklámozzák.

Azt mondom lehetséges egyszerre Európához tartozni és a ,,turáni népekkel" is jó kapcsolatot ápolni, csak meg kell találni ennek a módját.

2019. ápr. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
77%
Nem értem, miért lehangoló. Ha ez neked ennyire számít, akkor tekints rá úgy, hogy mennyire különlegesek vagyunk :)
2019. ápr. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A genetikai rokonság fennáll, úgyhogy nyugodj meg, kedves kérdező, vannak rokonaid Európában. Nem türk származású vagy, hanem közép-európai keverék.
2019. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Durmbacher ***** válasza:
50%

Genetikailag annyira vagyunk rokonok a türk népekkel mint a fekete afrikai négerekkel, azaz zéró 0 %.


A türk tudatú Kunságban a neo-kunok körében népszerűek csak a türk rokonság mesék, nemhiába ott rendezik az áltudományos Kurultájt. De a neo-kunok valójában inkább szerb román bosnyák migráns telepesek utódai, akik politikai gazdasági érdekből kitalálták hogy ők kunok, és a redemptióban követelték a hajdani jászkun terület kiváltságait. A kunokat kiirtották a nagy török háborúk alatt. Erről itt olvashattok, ajánlom a török háborúj és jászkun redemptio szekciókat a cikkben: [link]

2019. ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Durmbacher ***** válasza:
20%
Mit szóljanak a szlávok, akik ugyan indoeurópai nyelvet beszélnek, de a magyarokkal ellentétben bennük tényleg valóban van pár százaléknyi mongoloid azaz ázsiai genetikai marker.
2019. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!