Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik Hamvas Béla könyvvel...

Melyik Hamvas Béla könyvvel kezdjem?

Figyelt kérdés
Szeretnék elolvasni Hamvas Bélától egy könyvet, de nem tudom melyik legyen az első. Szerintetek?

2020. márc. 23. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Tökmindegy, én egyiket sem ajánlom. Olvass Rejtőt.
2020. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dellfil ***** válasza:

Nos nem tudom "zoligyerek" miért próbál lebeszélni Hamvas Béla írásainak olvasásától, de azt tudom, hogy a kérdésedre nem egyszerű a válasz. (Lehet, hogy igaza van zoligyereknek?)

Az indíttatásod nagyon fontos. Lenne. Ha komolyan veszed. Ezek a dolgok nem "besenyő úr" "hülyéskedései". (Nem mintha Laár András nem lenne mélyen gondolkodó... de Hamvas nem "populáris" író. Még ha a groteszknek tűnő hangvétele félre vezethet egyeseket.)

De... félreértés ne essék. Nem tudtam, nem tudhatom...

Nagyon egyetértek a következőkkel:

"Azt viszont nagyon, nagyon szeretném tudni, hogy mennyi Rejtőt olvasott Hamvas. Annyi más művet idéz, tűzijáték módjára sziporkázva, erről viszont nagyon mélyen hallgat, pedig ha valaki nem érezné Rejtő társaságát lealacsonyítónak, az ő. Nagyjából ötoldalanként ugrottak elő hamisítatlanul hamvasos mondatok, amelyeket némi átigazítással Rejtő is írhatott volna. A Néma Revolverek Városa megduplázódott főhőse, Az ellopott futár alvilágba leszálló bölcs jogásza vagy a Csontbrigád, amely a megfosztottságból kovácsol tulajdont magának, mert másból nem tud – egészen otthonosan mozognának ennek a regénynek a lapjain. A negyedik rész őrült világutazói kezet foghatnának akármelyik kikötői kocsmatöltelékkel a Piszkos Fred-tetralógiából. Egyik félnek se derogálna a kézfogás."


[link]


Mondom, ne tévesszen meg a felszín!

Kezdd el valahol. Amihez hozzáférsz. Bármi, csak ne hezitálj, viszont ... nos a fene tudja. :)

Bocs a rossz válaszért. :)


dellfil

2020. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát tényleg nem jutottam előrébb :D
2020. márc. 25. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Végy ki a könyvtárból találomra 5 könyvet Hamvas írásai közül (értelemszerűen sorozatai első tagjai és önálló kötetei közül). Kezdd el az ábécé elejéhez közel eső címmel. Ha bármelyik kötetet el tudod olvasni az ötből és a megértése is sikerül, akkor jól választottál első művet tőle. Máris átestél a Hamvas-szüzességed elvesztésén. Gratulálunk! Ugye, nem fájt?


Indoklás:

Hamvas könyvei között igen nagy a szórás olvashatóság és élvezhetőség szempontjából.

Hamvas művei között igen nagy a szórás abból a szempontból is, hogy mekkora, előzetes intellektuális felkészültséget igényel az olvasótól.

Témában is szerteágazó a munkássága.

Nem tudjuk, te mit szeretsz olvasni egyáltalán.

Mindezen fenti, négy halmaz közös metszete nem meghatározható előzetesen.


Jó okosodást!

2020. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én Hamvas szüzességem jó nagy szerszámmal lett elvéve: Scientia sacra. Csak baromságok vannak ebben a műalkotásban. Szerintem. Egy könyvtárba belegyógyult extrém bölcsész metafizikai agyalgásait tartalmazza.

De állítólag vannak olvasható művei is, regényt is írt, ami jó.

És nyilván nem csak hülye sznobok szeretik, de akinek a gondolkodása a természettudományokra épül, annak nem való.

2020. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A Karnevál elég zavaros. Én abbahagytam. Vannak nagyon jó könyvei is. Szerintem azok a jobb írásai, amiket a Medio kiadó kezdetben adott ki.
2020. ápr. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a Scientia Sacraval.Az a fomuve! Állítólag a Karnevál a másik,de azt nem olvastam,így nem is ajánlhatom.
2020. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!