Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Romák és a (turáni) azaz...

Romák és a (turáni) azaz török népek kinézetének nagymértékű hasonlósága etnikai keveredés eredménye? Mert genetikailag keveredtek

Figyelt kérdés

Romák és a (turáni) azaz török népek kinézetének hasonlósága etnikai keveredés eredménye? Mert genetikailag keveredtek


We revealed also that Romani people could have acquired Turkish ancestry not only during their migration to Europe, but also at the time of Ottoman presence in Europe, when they were already the largest ethnic minority of the area.



[link]


Revealing the Genetic Impact of the Ottoman Occupation on Ethnic Groups of East-Central Europe and on the Roma Population of the Area



2020. márc. 29. 11:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
69%

"Szerintem egy sz.r provokátor a kérdező. Rgy magyarul beszélő idegenszívű. Tuti két útlevele van. Hagyni kéne elsüllyedni a provokatív kérdéseit."


A kérdező csak egy primitív gyűlölködő. Cigányozni akart amit összekötött a migránsánsozással a kis fejecskéjében.

2020. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

"Marhaság. Amiben biztosak azt tényként közlik. A genetikához meg semmi közöd. Egy mezei agyhalott rasszista vagy."


Mondom, te nem sok genetikai kutatással kapcsolatos cikket olvastál, mivel ott mindig feltételes módot használnak a konklúziókban. Másrészt retardált a primitív buta tanulatlan szakmunkás apád nagyapád (röviden prolinak nevezzük ezeket), akitől így tanultál beszélni.



"Ezek a tények. A törökök sem az indiaiakkal sem romákkal nem állnak rokonságban. Egy olyan értelmes oldalt nem találsz amelyik az ellenkezőjét állítaná."


Pusztán valami attól még nem lesz ám tény, hogy bizonyítékok híján te önkényesen rásütöd azt.


Pont hogy az idézett tanulmány végezte el 1X a törökök és a romák összehasonlítását, ahhoz hogy ezt cáfold olyan kutatást kell találnod ami az ellenkezőjét állítja. Ez nem fog menni neked :)


"Semmiféle genetikai vizsgálat nem erősíti meg."


Olvass:


"We revealed also that Romani people could have acquired Turkish ancestry not only during their migration to Europe, but also at the time of Ottoman presence in Europe, when they were already the largest ethnic minority of the area."



"A cigányok egyértelműen az indiaiakra hasonlítanak, pontosa azért mert Indiából származnak amit a genetikájuk is bizonyít. Nem hasonlítanak törökre, arabokra vagy balkáni népekre."


Azért mert ismétled a már százszor fentebb megcáfolt állításodat, nem lesz ám igazad. A romák keveredtek minden Ázsiában talált néppel (arabok törökök stb...) vándorlásuk során, ezért már csak részben indiai a genetikájuk, ahogy minden tanulmány ezt megállapítja.


"Ha rákeresel minden forrás engem igazol, kivétel az az egyetlen egy oldal, egyetlen egy feltételezése."

Egyik tudományos kutatás sem cáfol rá a romák vándorlás alatti keveredésére.



[link]


"Although, we investigated the relationship of Roma with regional populations, we had also to formally confirm that they are indeed admixed with each other. Therefore we applied two types of formal tests of admixture. D-statistics test is the one that can prove only the fact that the investigated populations are admixed to some extent, and F4 ratio estimation is also able to estimate the admixture proportions of two populations shaping the ancestry of the admixed population, here the Romani people. D-statistics confirmed that Caucasus, Middle East, Central Asia are admixed with the ancestors of Roma, therefore participated in the shaping of Roma ancestry. F4 Ratio estimation also confirmed that these populations have a high extent of ancestry proportion to Roma, but they gave similar results, because F4 ratio estimation cannot distinguish between distinct ancestries from the Western Eurasian region. Regional populations gave slightly higher results than Europeans, supposedly because these populations are closer to South Asia, and admixture between these populations occurred multiple times subsequently also before the Roma exodus from India. Admixture graph fitting showed that our model for the ancestry of Roma fits to the data therefore confirmed also the supposed admixture between Caucasus populations.


We conducted IBD estimations to assess the contribution of the Caucasus, Middle East and Central Asia and South Asia to the ancestry of Roma. The average pairwise IBD shares pointed out that Caucasus is an important source of Roma ancestry besides South Asia and Europe, therefore confirming that Roma ancestry derived from the Caucasus is significant. Populations of the Caucasus region show slightly higher IBD share than Middle Eastern and Central Asian populations, similar to the share of South Asian populations. This reflects that not only the Middle East but also the Caucasus region could also play important role in Roma ancestry. Our IBD length distribution analyses showed that the Caucasus region has a greater number of shared long IBD segments than Middle East and Central Asia, which suggests that Caucasus populations have admixed with Roma people more recently and have a higher proportion in Roma ancestry."



Egy fekete hajú barna szemű átlag magyar (vagy kelet-európai) kb. mindig hasonló bőrszínnel rendelkezik mint egy roma.


" Akkor a te logikád alapján portugálok, spanyolok, olaszok, görögök, arabok és zsidók is genetikai rokonok a romákkal."


Erre nem találtam semmiféle genetikai bizonyítékot a cikkek alapján, tehát ilyesmit nem is állítottam soha.


"Sőt, kb 3-4 millió sötét hajú, barna szemű magyar ember" Fele ennyi ilyen ember sincsen, már aki etnikai értelemben magyar, nem Keleti-szlovák román szerb stb.. Oszmán hódítás következtében idevetődött migránsokkal keveredett régiókból származik.

2020. ápr. 4. 16:01
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mondom, te nem sok genetikai kutatással kapcsolatos cikket olvastál, mivel ott mindig feltételes módot használnak a konklúziókban. Másrészt retardált a primitív buta tanulatlan szakmunkás apád nagyapád (röviden prolinak nevezzük ezeket), akitől így tanultál beszélni."


Látom értelmileg visszamaradott vagy.Akkor újra. Két oldalt linkeltél mint bizonyíték. Ebből az egyik szót nem ír török genetika rokonságról. A másik meg egyetlen mondatot ír mint feltételezés. Semmi további forrás nincs amit megerősítené az állításod. Tehát részedről ez az állítás egy vágyvezérelt marhaság.



"Pusztán valami attól még nem lesz ám tény, hogy bizonyítékok híján te önkényesen rásütöd azt."


Nem én mondom hanem a genetikai vizsgálatok:


[link]


Ezt írják:


"A genetikai elemzés azt mutatja, hogy az ott élő népekkel már volt bizonyos mértékű, de nem jelentős keveredésük a romáknak."


A korábbi általam hozott forrás is ezt írja. Tehát nem volt jelentős keveredés.



"Pont hogy az idézett tanulmány végezte el 1X a törökök és a romák összehasonlítását, ahhoz hogy ezt cáfold olyan kutatást kell találnod ami az ellenkezőjét állítja. Ez nem fog menni neked :)"


Már megtettem. Két forrást is hoztam.


Te ezzel szemben ugyanazt az egyetlen forrást ismételgeted, ami egyetlen mondatban említi feltételes módban.



"Egy fekete hajú barna szemű átlag magyar (vagy kelet-európai) kb. mindig hasonló bőrszínnel rendelkezik mint egy roma."


Marhaság. Sok magyar ember fekete hajú barna szemű és teljesen fehér. Közük nincs a romákhoz.



"Erre nem találtam semmiféle genetikai bizonyítékot a cikkek alapján, tehát ilyesmit nem is állítottam soha."


De ezt állítottad mert a szem és hajszínt hoztad fel bizonyítéknak. Akkor a te logikád alapján portugálok, spanyolok, olaszok, görögök, arabok és zsidók is genetikai rokonok a romákkal. Ebből is látszik mennyire ostoba vagy.

2020. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
52%
Ja és ne írogass privátban, mert nem érdekel a hülyeséged.
2020. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Velem szemben te még mindig nem idéztél tudományos kutatást, gagyi mahgyar újságcikkeket linkelsz, mert még rendesen angolul sem tudsz (ugye kedves szakmunkás "zseni"?) Ez így nem hiteles részedről.


Az általam idézet két cikkben benne van a török népekkel való keveredés.


"Látom értelmileg visszamaradott vagy"

Azért nem tudsze redesen angolul (csak Google félre-fordítóval) és azért maradtál csak szakmelós mint az 'eccerű' szüleid.


Egyetlen forrást/kutatást sem hoztál eddig. Még mindig várok a cáfolatra.


"Marhaság. Sok magyar ember fekete hajú barna szemű és teljesen fehér. Közük nincs a romákhoz."


Nem, fekete hajú barna szemű embernek sosem igazán fehér a bőre, mondom ezt úgy hogy 4 kontinensen már voltam.


Nézegessed a bőrszíneket:

KÉP:

[link]


[link]

2020. ápr. 11. 14:53
 26/36 anonim ***** válasza:

"Velem szemben te még mindig nem idéztél tudományos kutatást, gagyi mahgyar újságcikkeket linkelsz, mert még rendesen angolul sem tudsz (ugye kedves szakmunkás "zseni"?) Ez így nem hiteles részedről."


A magyar cikkben ott a pontos forrás te analfabéta retardált.



"Az általam idézet két cikkben benne van a török népekkel való keveredés."


Még kettőig sem tudsz számolni, annyira ostoba vagy. Csak az egyik cikk említi a törököket egy mondatban, de az is csak feltételezés, semmi tény.



"Azért nem tudsze redesen angolul (csak Google félre-fordítóval) és azért maradtál csak szakmelós mint az 'eccerű' szüleid."


Középfok nyelvvizsgám van angolból te nyomorék.



"Nem, fekete hajú barna szemű embernek sosem igazán fehér a bőre, mondom ezt úgy hogy 4 kontinensen már voltam."


Te soha nem voltál Magyarországon kívül. Sőt, szerintem a mucsaröcsögét sem hagytad el sosem.

Akkor szerinted az a többmillió magyar aki fekete hajú, barna szemű az rokon a cigányokkal? Ezzel azt állítod a magyar nép rokon a romákkal, ugye tudod?



"Nézegessed a bőrszíneket"


Te tényleg nagyon buta vagy. Amit linkeltél, engem igazol. Ha megnézed a térképet, a magyarokat és törököket ugyanabba a bőriszín kategóriába sorolja a forrásod. Idióta :)


[link]

2020. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Mondom, az újságcikkben levő hivatkozás nem említi amit a gagyi cikk állít, ezért nem szabad még az angol Wikibe sem újságcikkeket használni természettudományos témáknál referenciaként.

Ezért mondtam hogy linkeld ide magát a kutatást.


Mindig egy cikket írsz holott kettőt linkeltem a vita során, ennyire azért nem kellene már hazudoznod.

Mindkét cikk említi a török cigány keveredést. Nem találsz a weben egyetlen olyan genetikai publikációt sem, ahol direkt tényként közlő mondatok állnak, csak feltételezéseket írnak feltételes módban amit a vizsgálatok alapján gondolnak.


Rigóutcai középfokod annyit is ér, még nem éltél angolszász országban kedves proletárka!


"Te soha nem voltál Magyarországon kívül. "

HA megkérhetlek, ne magadból meg a durván elmaradott alföldi kis paraszt világodból indulj ki, OKÉ?


"i fekete hajú, barna szemű az rokon a cigányokkal?"


Eddig ez a te állításod.


A magyar nyelv a fekete hajú barna szemű embereket cigányformának nevezte, az olyan népeket ahol ilyen emberek voltak többségben "cigány népeknek".

Ez a külsejükre vonatkozott nem az etnikai származásukra.


ADY ENDRE: HA VAN ISTEN


A "cigányforma" egy nagyon régi 18.századi magyar gúnyszó a NEM CIGÁNY származású, de sötét pigmentációval (fekete haj, szem, sárgás bőr) rendelkező emberekre. Én nem fogalmazok olyan durván mint a régi magyarok, én csak "balkáni kinézetű"-nek hívom az ilyen embereket. Manapság már szinte nem lehet / NEM ILDOMOS használni a kifejezést, mert a török hódoltság kora után rengeteg ilyen sötét kinézetű migránsoktól származó emberke él hazánkban, ennek oka pedig a török hódoltság korabeli és az utána következo idegen bevándorlás drasztikus növekedése. A közhiedelemmel ellenben a Török hódoltság korában törökök szinte alig éltek az országban, még a török erődök népessége is szinte kizárólag délszláv nevű volt. Ilyen sötétebb bevándorlók PL: a Kelet-Szlovákok (un. Szlovjákok) elég sötétek voltak a kárpáti oláh törzsekkel való keveredés miatt, vagy balkáni délszláv eredet: Hódoltság korabeli Szerb és Albán hatás a dél Alföldön, tiszántúli román hatás, D-Dunántúlon horvát hatás határhoz közeli helyeken, osztrák határnál Vendekkel való keveredés is okoz átlagnál nagyobb mértékű sötét pigmentációt. Egy szó mint száz, ma már sajnos elég nagy arányúvá vált (30-40%) a magyar populációban a sötét pigmentációval, régi magyar nyelvben csak "cigányfomának" csúfolt, és valljuk be gyakran fura idegen (balkáni) kinézetű emberke.

2020. ápr. 12. 09:10
 28/36 anonim ***** válasza:

"Mondom, az újságcikkben levő hivatkozás nem említi amit a gagyi cikk állít, ezért nem szabad még az angol Wikibe sem újságcikkeket használni természettudományos témáknál referenciaként."


Ott van a cikkben a kutató neve és minősítése te retardált.



"Mindig egy cikket írsz holott kettőt linkeltem a vita során, ennyire azért nem kellene már hazudoznod."


Kettőt linkeltél de ebből az egyik szót nem ír török rokonságról.



"Mindkét cikk említi a török cigány keveredést."


Csak az egyik említi egyetlen mondatban de ez is csak feltételezés, nem tényként közli. Semmi bizonyítékot nem ír. Nincs is erre bizonyíték mivel a törökök géntérképe ismert és nem rokonaik a romáknak sem az indiaiaknak.



"egyetlen olyan genetikai publikációt sem, ahol direkt tényként közlő mondatok állnak, csak feltételezéseket írnak feltételes módban amit a vizsgálatok alapján gondolnak."


Te tényleg nagy buta vagy.



"Rigóutcai középfokod annyit is ér, még nem éltél angolszász országban kedves proletárka! "


Te először mozdulj ki mucsaröcsögéről. Mondjuk látogasd meg a legközelebbi várost életedben először.



"Eddig ez a te állításod."


Te jöttél a barna szemmel és sötét hajjal mint bizonyíték. Akkor a te elméleted alapján a fekete hajú és barna szemű magyarok, ami több millió embert jelent, rokonok a cigányokkal. Ebből is látszik mennyire retardált vagy.



"A magyar nyelv a fekete hajú barna szemű embereket cigányformának nevezte, az olyan népeket ahol ilyen emberek voltak többségben "cigány népeknek"."


Hát ha ez igaz akkor elég baj, mert szinte minden mediterrán országban fekete hajú barna szemű emberek vannak többségben. Görögök olaszok, spanyolok, portugálok stb. Arról nem is beszélve hogy magyarok között is szép számmal vannak fekete hajú barna szemű emberek akiknek semmi közük a cigányokhoz.



"Egy szó mint száz, ma már sajnos elég nagy arányúvá vált (30-40%) a magyar populációban a sötét pigmentációval, régi magyar nyelvben csak "cigányfomának" csúfolt, és valljuk be gyakran fura idegen (balkáni) kinézetű emberke."


Szerinted a honfoglaló magyarok hogy néztek ki te nagyon hülye? Szőke kékszeműek voltak? :) Nagy valószínűséggel sötét haj és barna szem volt a jellemző rájuk is.

2020. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

"Ott van a cikkben a kutató neve és minősítése te retardált."


Kdves tanulatlan szakmelós barátom, lesír a stílusodból, hogy egyszerű proletár szülők nagyszülők neveltek.


Kérdezem én hol van a link a kutatásból? Nem napilapok érdekelnek, hanem tudományos cikkek.


"Kettőt linkeltél de ebből az egyik szót nem ír török rokonságról."


Ezt mondhatod azoknak a hozzád hasonló proletár cimboráknak, akik hozzád hasonlóan nem tudnak rendesen angolul (kis Rigó utcás). De aki veszi a fáradtságot és elolvassa angol, az láthatja hogy a publikációk cigány török keveredésről beszélnek.


Mint említettem genetikában minden állítás feltételes módban van megfogalmazva.


"Te tényleg nagy buta vagy."

Ez sehol sem érvelés, megintcsak elkeseredésedben visszaköszön a proletár ősök nevelése + hogy nem szoktál populáció genetikai kutatásokat olvasni.


"Te először mozdulj ki mucsaröcsögéről."

NEm én vagyok alföldi tanyasi hanem te.


"Te jöttél a barna szemmel és sötét hajjal mint bizonyíték. Akkor a te elméleted alapján a fekete hajú és barna szemű magyarok, ami több millió embert jelent, rokonok a cigányokkal. "


A kinézetük hasonló. Lásd a régi magyar 18.századi kifejezést: "Cigányforma", vagy "cigány népek".

2020. ápr. 12. 17:17
 30/36 anonim ***** válasza:

"Kérdezem én hol van a link a kutatásból? Nem napilapok érdekelnek, hanem tudományos cikkek."


Nézz utána. Ennyire nem lehetsz hülye.


"De aki veszi a fáradtságot és elolvassa angol, az láthatja hogy a publikációk cigány török keveredésről beszélnek."


Az egyik cikk tesz említést erről egyetlen mondatban mint feltételezés bizonyíték nélkül. Minden más tudományos kutatás ennek ellenkezőjét állítja. Szóval te figyelmen kívül hagyod az össze tudományos munkát a témában és csak ennek az egynek hiszel, mert ezt akarod hinni. Ezt nevezik vágyvezérelt gondolkodásnak és a hülyékre jellemőz.



"NEm én vagyok alföldi tanyasi hanem te."


Az alföldi tanyasi emberek hozzád képest művelt zsenik.



"A kinézetük hasonló. Lásd a régi magyar 18.századi kifejezést: "Cigányforma", vagy "cigány népek"."


Te ugyanilyen hasonlóság alapján állítod hogy a törökök és a romák rokonok. Mondjuk még csak ránézésre nem is hasonlítanak. Az elméleted másik része meg abból áll hogy szerinted mikor a cigányok áthaladtak török területeken, akkor keveredtek. Akkor ennyi erővel a magyarokkal is keveredtek mikor itt áthaladtak magyar területeken. És ugye ott a több millió sötét hajú barna szemű magyar. Ebből egyértelműen az következik hogy a magyar és a cigány rokon népek. Idióta.


Ja és nem válaszoltál erre a kérdésre:


Szerinted a honfoglaló magyarok hogy néztek ki te nagyon hülye? Szőke kékszeműek voltak? :) Nagy valószínűséggel sötét haj és barna szem volt a jellemző rájuk is.

2020. ápr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!