Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miből alakulhatott ki itt...

Miből alakulhatott ki itt minden, az élet stb? Ti szoktatok ezen filozofálni?

Figyelt kérdés

Hívő ember vagyok, de elég sokat filozofálok főleg az utóbbi időben.


Igazából ugye van a 2 nagy teremtés elmélet a tudományos meg a vallási, és itt felvetődnek bennem kérdések.

A tudományos elméletnél, szerintem ez nem állja meg a helyét, hiszen a semmiből nem lehet valami. Mivel mindig valami kisebb dologra visszajutunk, az a valami is "kifejlődött egy másik dologból stb.


A vallásosnál ugye elfogadható ami emberi ésszel nem felfogható a teremtés elmélete, viszont itt jön a kérdés, hogy akkor a teremtőt ki teremtette meg? és akkor ismét egy végtelen kérdéshullámot indít el ez a kérdés. Amivel hasonlóra jutunk mint az előző elméletnél. Igazából a különbség csak a kialakul és a teremt szavakon van.


Volt már, hogy sokat dilemmáztam ezen és teljesen ilyen szorongó sokkos állapotba kerültem. Főleg mikor a halálra is gondolok.


27 F



2020. ápr. 20. 11:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"viszont ha pénz hiányzik belőle, akkor miért nem erre öszpontosítjuk a világ pénzének nagy részét,"


Nagyon jó a kérdés. A világ összes elköltött pénzének kb. 70-80%-a megy hadiiparba, fegyver és katonai jármű fejlesztésekre, hadsereg-fenntartásra, és mindössze kevesebb mint 1% forditódik ténylegesen nem hadi jellegű tudományos projektekre, fejlesztésekre. Amig ez nem fog jelentősen változni, addig továbbra is csak takarékon fog üzemelni a tudomány fejlődése.

2020. ápr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!