Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én érzem így, vagy...

Simon Petrikov kérdése:

Csak én érzem így, vagy tényleg lelassult valamennyire a technológiai fejlődés az utóbbi kb.5 évben?

Figyelt kérdés
Már nem nagyon látni nagy technológiai áttöréseket, és mintha már csak meglévő tehcnológiákat fejlesztenénk.

2020. ápr. 27. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Igen, csak te érzed így. Mit vártál? Teleportációt? Fúziós erőműt? Mondjuk ez utóbbi már készül.
2020. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Nincs pénz.

Elvonják a pénzt a tudománytól, mert a döntéshozók szerint már nincs rá szükség, hiszen már minden fontos dolgot tudunk.

2020. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Az alapvető technológiák, mint a benzinmotor és társai, így jelenleg tényleg nincs új, mert akkor új alapkutatási felfedezés kellene hozzá. Viszont ettől még a jelenlegi ismeretek felhasználása az gőzerővel folytatódik és "csak" tájékozottabbnak kell lenni, hogy lássuk azt, hogy ebből is bőven ki lehet hozni még sok mindent. A meglévőek fejlesztése is azért sok újat tud hozni, és nem érdemes lebecsülni sem.


Ha megnézzük mennyit tud jelenteni az eddigi felfedezések új lehetőségeinek kidolgozása, akkor vehetünk példákat. Felfedezték az elektromosságot - illetve itt pontosabb a széleskörű felhasználása - de ugye eleinte volt olyan, hogy izzólámpa és világított. Ma meg van internet ami kb 30 év alatt nélkülözhetetlen és teljesen hétköznapi lett. Annyira ráépült a gazdaság, hogy ha komoly gond lenne vele, az gazdasági világválságot idézne elő.


Vagy ott a telefon, ami ma már egy zsebben hordható fényképezőgép, filmfelvevő, számológép, telefon, jegyzetfüzet, játékok, video beszélgetés, óra, ébresztőóra, adatbázis, és felsorolni is nehézkes mit jelent ma. Még a vonatokon is van usb csatlakozás, hogy tudjuk tölteni a telefonunkat. Valamikor az volt a ritka, ha valakinek volt otthon saját vezetékes telefonja, ma meg az a furcsa, ha nincs mobiltelefonja. :) Ma a telefonról akár bekapcsoljuk a kávéfőzőt, bár nekem nem igényem. Vagy házhoz rendelünk valamit. Érdemes átfutni ezt a videót, mert régi telefonokat mutat, muzeális darabokat, hogy hogyan néztek ki sorban.

https://www.youtube.com/watch?v=BiYRaxKPnFY


De nagyon átfogóan valóban sorban jöttek az alap felfedezések és a rájuk épülő technológiák, majd elakadt, ez tény. De azért folynak alapkutatások is, így mondhatjuk, hogy bármikor összejöhet egy teljesen új technológia is.

2020. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Definiáld, mit tartasz áttörésnek és mit fejlesztésnek!
2020. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Gondolom úgy érti, hogy teljesen új jelenségek felfedezésére épülő technológia, és tény, hogy lelassult e téren a felfedezések sora, amitől a teljesen új technológiák megjelenése is lelassult. Inkább megállt. De sok kutatás folyik, így elvileg bármikor kikerülhetnek ilyenek a laborokból, és kutatóktól.
2020. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is lelassult. Pl. 5 éves processzor sincs sokkal rosszabb teljesítménybe mint a maiak.

Valahogy én is úgy érzem, hogy csak a meglévő technológiákat fényesítik.

Viszont az A.I. sokat fejlődött.


A lassabb növekedés inkább az lehet szerintem, hogy egyszerre fokozatosan adják el csak a fejlesztéseket, technológiát. Ne az legyen, hogy most van egy okostelefon, jövőre meg ugyannyiért 4-be hajthatót vehetsz 100xgyorsabb hardverrel.

Továbbá civil felhasználásba ne legyen már erősebb technológia, mint a Nasa-nak, titkosszolgálatoknak van.

2020. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos benne van, hogy amíg egy technológiában van még piaci lehetőség, addig a következőt nem dobják piacra.
2020. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!