Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szakirodalom Nero életéről,...

Szakirodalom Nero életéről, haláláról, uralkodásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan könyv érdekelne, ami nem fikció, hanem hiteles forrásokon alapuló szakirodalom. Nero lenne a fő téma, legjobb lenne, ha a teljes életét összefoglalná, de az sem baj, ha csak egy-egy részletre tér ki.



2020. ápr. 30. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

[link]


(egyébként a történelmi fikció is hiteles forrásokon szokott alapulni, főleg, ha valaki történelmi-életrajzi regényt ír, ezek általában nem hollywoodi "történelmi" filmek kategóriába sorolandók)

2020. ápr. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos csak a régebbi kiadását találtam meg antikvár oldalakon, de még utána nézek.
2020. ápr. 30. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Kosztolányi Dezső: Nero, a véres költő
2020. ápr. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerem, de azt nem tudom, mennyire lenne hiteles.
2020. ápr. 30. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

"Ismerem, de azt nem tudom, mennyire lenne hiteles."


Semennyire.

Az ilyen kiemelkedő személyek esetében gyakorlatilag nincs hiteles forrás. Csak közvetett úton tudunk következtetni az egyén életútjára, jellemére.

Az valószinűsíthető, hogy tetteivel nemigen lógott ki a kor standardjéből. Az intrika, a hatalommal való élés és visszaélés az antik római ember jellemének alapköve.

2020. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de Kosztolányi inkább író, mint történész, és nem tudom, mennyi dolgot "ferdített" a regény érdekében, mennyi benne az, ami ténylegesen fikció.
2020. máj. 1. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!