Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol tudnék részletes, hosszú...

Hol tudnék részletes, hosszú és érdekes történeteket olvasni Caligula, Nero, Tiberius és egyéb őrült római császárok uralkodásáról, hóbortjairól, tetteiről?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 21:09
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A legtöbb sztori tőle származik.

[link]

2012. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De más stílusban (inkább humorosan) feldolgozta Ráth-Végh is, illetve Kosztolányi is írt róluk (ami megint más stílus).
2012. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2012. márc. 29. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Tacitustól.

De azért vakon benne se bízzál.

2012. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Brányi Bence ***** válasza:

Kicsit OFF, de talán segít:


Miranda Twiss: A világ leggonoszabb emberei (ISBN: 9789636890513)


A könyv 13 férfi és 3 nő életét és tettei taglalja. Nem csak római császárokról szól, de Caligula és Nero benne van. (nekem megvan, érdekes olvasmány, ha érdekel, talán megéri kikölcsönözni egy könyvtárból).

2012. márc. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azért óvakodnék az ilyen könyvektől, bár a szerzőt nem ismerem, de a cím alapján sejtem a tematikáját.

Amelyik úgy kezdődik, hogy már a címe is ítéletet mond, azt én óvakodnék elfogadni teljesen hiteles forrásnak. Az ilyenek (mint mondjuk Michael White, Baigent...stb) a történelem bulvár oldalára szoktak hajtani.

Persze lehet, hogy nincs igazam.


Én inkább Tacitust ajánlom, bár az egyik legelfogultabb történetíró - hiába tőle származik a híres idézet az elfogulatlanságról - de azért mégis "egyidős" ezekkel az emberekkel, ha nem is kortársa, és az akkor jellemző római arisztokrata felfogást tükrözi.

2012. márc. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb pletykát Suetonius írta le róluk a "Caesarok életé"-ben.
2012. ápr. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt mindenképp érdemes elolvasnod, ha még nem olvastad.

Thomas Mann is méltatta ezt a művet:

[link]

2012. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!