Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért kérdőjelezi meg egyre...

Miért kérdőjelezi meg egyre több ember egyre több országban a koronavírus valódiságát?

Figyelt kérdés

Egyre több ember posztolja véleményét, elsősorban kommentekben, miszerint az egész csak egy színjáték és igazából más célja van ennek az egész karanténnak. Már tüntetnek is egyre több helyen, mert az emberek nem hisznek ebben a járványban.


Valóban ennyire ne lenne meggyőző ez a járvány, hogy emberek tízmillió kételkednek benne?


2020. máj. 16. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert mindig a hírekből hallják hogy ennyi fertőzött van, meg ennyien haltak meg. De a közvetlen környezetében (többnyire) meg mindenki jól van. Így elkezd gyanakodni az ember, hogy akkor most mi van.
2020. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1


Ja, végülis két választása van az embernek:


1. Nem hiszi el ezt az egészet mert nem tapasztalja meg környezetében, nem lát valós eseteket és nem bízik meg a médiában és politikusokban.


2. Elhiszi ezt az egészet mert bár nem látott saját szemeivel valós eseteket, de megbízik a médiában és politikusokban.


Média és politikusok....nem tudom ezen tényezők mennyire megbízható katergória...de mindenki döntsön úgy, ahogy akar.

2020. máj. 16. 11:38
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem beszélve arról,hogy a vénasszony is folyton vetít. Mellesleg én nem igazán tartottam be semmit, (öregekre nyilván figyeltem azért) de magamra egyáltalan nem,mégse kaptam el ( biztos tudom,3 napja szűrtek le laborban). Anyámnak volt egy antitest pozi kolleginája,nem is volt beteg,együtt dolgozott kb.20 emberrel másnak megse lett pozi. Nekem ez furcsa. Nem azt mondom,hogy nem létezik,de nem ennyire durva,virulens. Persze az öregekre,immunbetegekre veszélyes,de azokra a sima influenza vagy tüdőgyuszi is az,abba is belehalnak naponta 50-en legalább,plusz a nosocomiális fertőzésekben( MRSA,MACI) de persze ezeknek nincs hírértéke.

És még valami.. nem tűnt fel,hogy mióta korona van,eltűntek a migránsok is? Semmit nem halllani.. virus előtt még felkelés meg több 1000-es hullámról beszélt a média.. most erről kuss van. Ez is érdekes.

2020. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Valami statisztikai kutatást végeztél vagy láttál azzal kapcsolatban, hogy hányan kételkednek a vírus jelenlétében? Mert én azt látom, hogy a boltban az emberek kb 90%-a viseli a maszkot.
2020. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4


Nem statisztikai kutatást hiszen ilyenek nincsenek is.


Viszont olvasok hírportálokat, nézek youtube és más videókat és a kommentek alapján az a benyomása az embernek, hogy 90%-a az embereknek nem hisz benne. Ugyanis nem látok sok ellen kommentet.


Most elsősorban nem magyar oldalakról beszélek, hanem külföldiekről.

2020. máj. 16. 14:15
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Ja értem. Te hírportálokat nézel és ebből levontad a következtetést. Szuper!
2020. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem messzemenő következtetéseket, de már azokból kitűnik, hogy nem 1 vagy 2 ember gondolja ezt, hanem az emberek egy nagyon is jelentős hányada
2020. máj. 16. 14:25
 8/18 anonim ***** válasza:

"az emberek egy nagyon is jelentős hányada"

- milyen jelentős hányada? :)

2020. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mit szeretnél hallani?


17%-a? Mondjuk 24? Vagy 32?


Nem mindegy, hogy a fentiek közül melyik, ha mind jelentős?

2020. máj. 16. 14:39
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Azt szeretném hallani, hogy konkrétan milyen jelentős hányada és hogy honnan veszed ezt a számot. Mert én pl tudom azt mondani, hogy az emberek JELENTŐS hányadának porsche-je van, vagy bibircsókja, vagy szereti a mákostésztát de anélkül, hogy bizonyítékokkal alátámasztanám úgy tűnik, hogy csak idefostam valami hazugságot.


És még mielőtt megkérdezed: a "mákostészta imádó bibircsókos porsche-tulajok" oldala nem meggyőző bizonyíték.

2020. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!