Mit nevezünk normálisnak?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem, most rugaszkodjunk el a "amit a társadalom elvár" válaszoktól. Kinek, miben, mit jelent a normális?
2010. aug. 2. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked mit jelent az, hogy piros autó? (rugaszkodjunk el attól, hogy mi a piros és az autó). Na mit jelent a piros autó?

Pont ennyi értelme volt a kérdésednek. Ha egyszer az a normális amit a társadalom többsége annak fogad el, akkor hogy a fenébe rugaszkodjunk el tőle?!!

2010. aug. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ott a pont. A normális az, ami elfogadott, átlagos:)
2010. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
A normális nekem azt jelenti:túlzásoktól mentes,emberben intelligens, higgadt,aki jól tud élni másokkal,és ahogy mélyebben beleásom magam,már nem tudok több példát mondani.
2010. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem ésszerűtlen elrugaszkodni tőle. Szóval a társadalom többsége amit normálisnak tart... ezt a "többséget" hogy definiáljátok? 50%-nál több? Mert úgy tudom, nagyjából a férfiak-nők megoszlása 51-49 a nők javára. Akkor ha a babázás vagy a körömfestés elfogadott a TÖBBSÉG által, tehát normális? Vagy: a távol-keleti népek köztudottan nem vetik meg a kutyahúst. Tehát az normális? Azt nem nagyon vitathatjuk, hogy többségben vannak. Magyar ember számára azonban elfogadhatatlan. Szóval szerintem ennél kicsit bonyolultabb a dolog. Rádaásul egy csomó dolog van jelenleg is a világban, ami történik, tehát tolerált, de szerintem pl. semmiképpen nem normális. Szerintem a háborúzás sem az. Ha "megszokott"-ként definiálod, akkor persze az.
2010. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Az emberek nagy része túlsúlyos, gyorséttermekben zabál, nyáron behánysz tőlük a strandon. Ez is megszokott, de NEM normális.
2010. aug. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hát szerintem Mo-gon még mindig több a normális testsúlyú ember, mint a nagyon kövér akitől behánysz
2010. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A szó jelentése: szabályos,rendes.
2010. aug. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem Magyaroszágon élek, ezt elfelejtettem odairni. De! Hamarosan rátok is igaz lesz, amit irtam.
2010. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

gyorséttermekben kajálni normális, csak nem egészséges


a normális pedig tényleg azt jelenti, amit az adott társadalom elfogad

2010. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem a statisztikai értelmezést figyelembe véve "normális" az, ami a tapasztalat alapján várható, ami véletlen esetek közt a legtöbbször előfordul.

2010. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!