Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A pszichopaták evolúciós...

A pszichopaták evolúciós értelemben egy fejlett faj?

Figyelt kérdés
Az evolúció ebben az irányba halad?

2020. júl. 15. 14:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
97%

18as.

Annyira nem tévedek, hogy kutatások igazolják és az evoluciós pszichológia.


Amikor az őseink vadászó-gyüjtögető életmodra tértek át, sokkal hangsúlyosabbá vált a kopperációra való készseg és egymás önzetlen segitése, igazság érzett és hasonlók. Amire a zsákmány megszerzése és elosztása miatt volt szükséges.

Az empátiának jól beazonositható funkciója az emberi evolucióban erről tanulmanyok vannak.


A faj túlélése számít evoluciósan nem az egyén es nem a fizikai kondició, hanem a faj tovább élése.

Ha képesek vagyunk a cukorbetegeket kezelni es a tarsadalom hasznos tagjává tenni. Az evoluciós előny más fajokkal szemben.


Már a homo erectusnál rendszeresek az arra utaló jelek, hogy támogattág és ellátták a betegeket és serülteket. Ez elég egyedülálló az állat vilagban de az empatia nem csak az emberre jellemző azért. Visszont nálunk erősebb mert az evoluciónk során sokkal jobban egymásra voltak szorulva az őseink, mint pl. a csimpánzok vagy gorrilák.

2020. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

21)

egyetértek veled, csak én ennél tovább gondoltam. Az őseink rávoltak erre kényszeredve, és épp ezért gondolom hogy a pszichopata fejlettebb faj, mert az empátia érzését sikerült magáról ledobnia. Jelenleg az emebriség ural mindent a földön, de lassan nem csak a földön, nem olyan világot élünk hogy mindenki számítana, nem vagyunk egymásra utalva. A fajunk minden (általunk reálisnak vélhető) esetben képes a fennmaradásra,

innentől a faj helyett a hangsúly helyezhető az egyénre.


lehet szarul hangzik, de én azt látom a legvalószínűbbnek, hogy a pszichopatalét nem betegség.

(18. válaszoló voltam)

2020. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Ez nem evolúció, hanem betegség.
2020. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

"innentől a faj helyett a hangsúly helyezhető az egyénre."


Mivel egyre inkább civilizációban kooperáló faj vagyunk, ez hosszú távon ma ugyanolyan romboló, mint régen, ha nem jobban.

Sőt a kooperálásunk éppen most terjed ki lokálisról globálisra.


A pszichopaták, ha elég intelligensek, jól tudnak halászni ebben a zavarosban, de semmiképpen sem lehetnek hasznos fejlődési irány.

Kérdés, hogy az esetleges elszaporodásuk mikor válik annyira hátrányossá, hogy már visszafékeződik természetes vagy társadalmi szelekció által.

2020. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Wadmalac, még ha igaz is lenne, hogy jobban érvényesülnek (amit nem hiszek, lásd börtön lakók 20-25%a, amit valaki írt) akkor se szaporodhatnak el. Sokkal kevésbbé igénylik hogy csaladjuk es gyerekük legyen. A magasabb státuszú embereknek sincs több gyereke.

Ahhoz hogy a pszichopatiaert felelős gének aránya növekedjen a populációban, az kell hogy több gyereket csinaljanak átlagossan. Minden más nem számít.

Gyanítom, hogy inkább kevesebb gyerekük van mivel kevesbbé motivalja őket a család alapitás.

2020. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Wadmalac ***** válasza:

"még ha igaz is lenne, hogy jobban érvényesülnek"

Valóban ritka eset lehet. Általában éppen hátrányos helyzetbe hozza őket az antiszociálisságuk.

Ezért emeltem ki, hogy esetleg a magas intelligenciájúak, akik fel tudják venni a báránybőrt és látszólag kooperálnak.


"akkor se szaporodhatnak el. Sokkal kevésbbé igénylik hogy csaladjuk es gyerekük legyen."

Talán tényleg nincs számukra érzelmi-ösztönös késztetése, de a hideg praktikuma alapján mégis belecsaphatnak.


"Ahhoz hogy a pszichopatiaert felelős gének aránya növekedjen a populációban, az kell hogy több gyereket csinaljanak átlagossan."

Valamennyire igen, de ezt a szaporodási előnyt okozhatja a társadalmi előnyök kihasználásának képessége is a "bárányokkal" szemben.


Egyébként, amint jóval korábban felvetettem, itt sokan simán pszichopata kategóriába veszik azokat, akik pszichikailag nem azok, csak simán gátlástalan nyomulók, csakis önérdek alapú gondolkodással.

Ezért alkalmazkodtam, én is inkább ezekre írom, amit írok.


A valódi pszichopaták jelentős többsége tényleg alkalmatlan az elszaporodásra, még a teljes életre is.

2020. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A pszichopaták nem egy faj. Faj az ember, a Homo sapiens sapiens.
2020. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!