Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szlovákokkal vagy a románokkal...

Szlovákokkal vagy a románokkal rosszabb a kapcsolatunk ?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen politikára gondolok,

inkább országon belüli közvéleményre.



2020. júl. 23. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a románokkal. Nekem van szlovák és román ismerősöm is. Viszont a szlovák sohasem panaszkodott azért, mert ő magyarként él szlovákban. Románban már másabb a helyzet. Persze embere válogatja, hogy mennyire utálják a magyarokat.. :D
2020. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%
Embert válogatja, van olyan is Romániába aki meg van elégedve azzal amije van(például én)
2020. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Egyikkel sem túl jó, talán a románokkal rosszabb a viszonyunk de szlovákiában sem nagyon örülnek a magyaroknak

Szijjgyártó meg Orbánc meg állandóan mennek ennek ellenére a V4-re talpat nyalni

2020. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát politikailag most a szlovákokkal, de ha közvéleménykutatást akarsz akklr a románokkal. A gyűlölködés általában azokon a területeken megy amiket elcsatoltak, és Szlovákia kb csak ilyenből áll, nem is tudom hogy van-e olyan része ami nem tartozott a Trianon előtti Magyarországhoz. Az északi részek talán nem, ott azért magyarként nem néznek le annyira. Romániának azért a harmada nem ilyen terület, szóval annak a keleti harmadában nincs akkora gyűlölködés.


Persze azt hozzátenném hogy mindkét helyen vannak kivételek, akár emberek akár közösségek szintjén, de nekem nem ez tűnt jellemzőnek.

2020. júl. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
54%

Szlovákiával a napi politika alapján hullámzó a helyzet. Most speciel klasszisokkal jobb, mint mondjuk 20 éve.

Anno nem volt kockázatmentes magyar rendszámú kocsival kimenni bulizni, gyakran lerúgott rendszámmal találtad utána az autódat, rendőrök is élvezettel szedtek ki a forgalomból.

A szlovákiai magyar anyanyelvűek finomabban kapták az ívet, de nekik is kijutott.

Amióta általánossá vált az oda-vissza átjárós alkalmazotti viszony, ez teljesen elcsillapult.

Tutira vannak ott is szélsőjobbos keményvonalas magyargyűlölők, de én ebből nem általánosítok, hülyék nálunk is vannak.

Nem tudom, Szlovákiában mélyebben mi a helyzet, én itt Esztergom-Párkány meglehetősen közeli konfrontációs viszonyát látom, a fentiek az alapján íródtak.


Romániával a kölcsönös rossz viszony stabilabb történelmi alapokon nyugszik, annak megfelelően nem is nagyon változik.

A finomabb esetleges hullámzásokról a romániai magyar nemzetiségiek tudnának hitelesen mondani valamit.

2020. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szijjgyártó meg Orbánc meg állandóan mennek ennek ellenére a V4-re talpat nyalni"

Engem különösebben nem érdekel a politikai beállítottságod, amíg nem befolyásolja pártossá az elvileg belföld-politika független külpolitikai véleményed.

A V4 közös alapítású, egyenlő jogviszonyú érdekszövetség. Ott vagy mindenki mindenki talpát nyalja, vagy senki senkiét.

2020. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kaladze válasza:
Szlovákiában egy-két eseten kívül nem voltak és nincsenek magyarverések, úgy mint Romániában.
2021. jan. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!