Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Horvátország mindig is fejlett...

Horvátország mindig is fejlettebb volt, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Az, hogy a viszonylag modern volt Jugoszláviához tartozott, nem magyarázza meg önmagában, miért tűnik a mienkénél rendezettebb, nyugatiasabb országnak, hiszen Szerbia is oda tartozott, az meg hát enyhén szólva sem olyan (Macedóniáról már nem is beszélve). Mélyebb gyökerei kell hogy legyenek a jelenségnek, közben viszont tudjuk, hogy ezer évig függő viszonyban volt Magyarországgal, és hát nekem nem ismerős történelmi tanulmányaimból, hogy egy mérföldekkel előttünk járó országgal éltünk volna „egy fedél alatt”. Hogy is van ez? (Nem GDP-adatok és hasonlók érdekelnek, mielőtt még. Aki eltöltött ott egy legalább egy hetet, tudja, miről beszélek.)
2020. aug. 16. 04:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, te sem hagytad el a tengerparti üdülőövezet pár kilométeres körzetét a nyaralás alatt, ha ilyeneket írsz.
2020. aug. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Északtól délig igen sokfelé jártam az elmúlt 17 évben, városokban, falvakban, Zágrábtól Károlyvároson át kis, eldugott, nem idenenforgalmilag felkapott, "mélyhorvát" településekig, szerbek által elhagyott, szétlőtt falvaktól Kninen át a szigetvilágig, Fiumétől Splitig.
2020. aug. 16. 08:59
 3/8 anonim válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem tűnik annak.

Ilyenkor mi van?

2020. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne, voltam Varasdon és a környékén, sokkal rendezettebb mint Magyarország. A gdp alacsonyabb mint nálunk, de a fizetések még magasabbak is, hogy lehet ez?
2020. aug. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Talán tényleg az lehet, hogy délNYUGATra helyezkednek el tőlünk… Ők is nyugatiasnak tartják magukat.
2020. aug. 18. 01:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk Varasd a Google-view alapján egészen olyan, mint Győr, de a külvárosok biztos rendezettebbek.
2020. aug. 18. 01:22
 7/8 anonim válasza:
Ez az a fene nagy rendezettség meg Nyugat? Ennél Pozsony se rosszabb, sőt. [link] ,16.3355388,3a,75y,214.86h,94.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZkLP-8ESj2pd2-0GILl8Iw!2e0!7i13312!8i6656
2020. aug. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezek 2011-es felvételek, azóta Horvátország belépett az EU-ba (2013) és a tagság szintén sokat nyomott a fejlődésében.
2022. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!