Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A következő nagy társadalmi...

A következő nagy társadalmi forradalom az introvertáltak és csúnyák diszkriminációjának törvény általi tiltása lesz?

Figyelt kérdés

Úgy ahogy szép lassan a nőkkel, más rasszokkal, vallásokkal szembeni diszkriminációt is tilt a törvény?


Az introvertáltak és csúnyák védelme még nincs törvényi erőre emelve, viszont ez lesz a következő lépés?


2020. aug. 19. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Az introvertáltak és a csúnyák nincsenek diskriminálva. Honnan veszed ezt a butaságot?
2020. aug. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Ne hazudj. Gondolj csak állásinterjúra.


Vagy iskolai, munkahelyi bullyingra. Kiket piszkálnak?

2020. aug. 20. 08:44
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

egyes vagyok


Az állásinterjún figyelembe veszik a soft skilleket. Ha a jelentkező soft skilljei feljettek, akkor mindegy, hogy csúnya-e az illető esetleg introvertált-e.


Nem az introvertáltságra vagy a csúnyaság számít, hanem a beilleszkedési képesség és a kommunikáció. Látom, a differenciált gondolkodás nem a sajátod -esetleg ezért piszkálnak? Egyáltalán tudod, mi az?

2020. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem olvass statisztikákat, hogy mennyit keresnek átlagban a szépek és a csúnyák, a közlékenyek és az introvertáltak.


A soft skillek nyilván fejlettebbek az előbbiek esetében mivel több pozitív visszaigazolást kaptak, magabiztosabbak és többet is gyakoroltak emiatt.


Ok-okozat. Te meg csak a végeredményt tekinted

2020. aug. 20. 10:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azért fogalmazódott meg a kérdés mert esetleg engem is hátrányosan megkülönböztettek, megaláztak az élet során, hanem egyszerűen azért mert szeretnék egy igazságosabb világban élni, ahol egyenrangúság és egyenjogúság van a közélet minden területén és mert ezt tartom a helyes lépésnek, hogy ez irányba a társadalom tegyen valamit!
2020. aug. 20. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

"Ne hazudj." Szerintem neked nem az szépság-csúfság, introvertáltság-extravertáltság tengelyen vannak problémáid. Ha problémáid vannak, az az agresszív ostobaságod miat van.


"Gondolj csak állásinterjúra." Pontosan arra gondolok. Csúnya vagyok és introvertált.


"Szerintem olvass statisztikákat, hogy mennyit keresnek átlagban a szépek és a csúnyák, a közlékenyek és az introvertáltak." Linkelj be párat, kíváncsivá tettél.


"A soft skillek nyilván fejlettebbek az előbbiek esetében mivel több pozitív visszaigazolást kaptak, magabiztosabbak és többet is gyakoroltak emiatt." Nyilván nem. Azoknak fejlettebbek a soft skilljei, akok dolgoznak a részképességeiken. Az önmunka/énmunka pedig nem adottságfüggő, hanem motivációfüggő. Csúnya és introvertált is lehet igényes magára e tekintetben -vagy ez más irreális elvárás lenne a munkavállalók felé? Ja, és annak sem egyszerű az élete, aki a visszajelzésektől teszi függővé az énképét, de az is a saját döntése, saját felelőssége.


Ha igazságosabb világban akarsz élni, valami kisebb, épp ezért elérhetőbb célt tűzz ki magad elé, kedves Kérdező. Mondjuk tégy rendet először -a fejedben.

2020. aug. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
na b#zdmeg.
2020. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A diszkrimináció az, amikor nyíltan elutasítanak valakit valamilyen tulajdonsága alapján. Szó sincs ilyenről az introvertáltak esetén.


A statisztikára hivatkozás sem állja meg a helyét, mert átlagban nincs nagy különbség, ha egyenként nézzük, akkor pedig ugyanúgy vannak jól kereső és rosszul kereső introvertáltak is. Ha diszkriminálva lennének, akkor sokkal nagyobb különbségeknek kellene lennie.


A kérdésedről az egykori női egyenjogúságért harcoló eu-s biztos jut eszembe: Amint megválasztották, kihirdette, hogy a programjában azért fog küzdeni, hogy a nőknek kevesebbet kelljen dolgoznia, mert otthon van a helyük... Szegény nem volt tisztában azzal, hogy mit jelent az "egyenjogúság" kifejezés, nem csoda, hogy hamar leváltották a frissen megszerzett posztjáról.

2020. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!