Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha érdeklődsz az etimológia...

Ha érdeklődsz az etimológia iránt, mely szavak eredete volt számodra a legkülönlegesebb?

Figyelt kérdés
Az etimológia avagy szófejtés, szónyomozás a nyelvészet egyik ága, mely a szavak eredetével foglalkozik. Ha kutattál szavak eredete után, voltak-e különlegesen érdekes felfedezéseid?:)

2020. aug. 28. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Én magam nem kutattam, engem igazán a földraji nevek érdekelnek/érdekeltek, most már nincs annyi időm mint egyetemista koromba.

Ami számomra nagyon érdekes volt amikor olvastam Budapest nevének eredetét, különösen ebből a Pest az ami nagyon érdekes, hogy eredetileg igazán Budán volt Pest és utána került át a mostani helyére.

2020. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én magyartanárom mindig elmondta az összes előkerülő idegen eredetű szónak az eredetét és a jelentését. Szinte már szállóigévé vált a "kódex - fatörzs, fatábla" szólása, annyiszor előkerült.

A legmeglepőbb számomra az volt, hogy a humor szavunknak az eredeti ógörög jelentése testnedv volt.

2020. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Második hozzászóló: hát nekem ez meglepő volt, főleg a humorról... Szóval a testnedv alatt a vizeletről lenne szó?
2020. aug. 28. 17:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem konkrétan. Általában véve testnedv a jelentése.
2020. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy nagyon különleges, de nekem pl az óperencia szavunk etimologiája tetszik.
2020. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!