Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok, az, hogy azok...

Simon Petrikov kérdése:

Mit gondoltok, az, hogy azok az emeberek akiknek van gyerekük nem nagyon szoktak gondolkozni azon, hogy mi az élet értelme az azt jelenti, hogy biológiailag a gyerekvállalás a legideálisabb életcél az embereknek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Én mondjuk a gyerekek születése előtt sem sokat gondolkoztam azon, hogy mi az élet értelme. Valahogy természetesnek tűnt mindig, hogy az élet legfőbb értelme a génjeink továbbörökítése. Úgymond arra lettünk beprogramozva.
2020. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Nekem van gyerekem és szoktam ezen gondolkodni, ilyenkor mi van?
2020. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2:


Jó kérdés.

2020. szept. 1. 14:42
 4/21 2*Sü ***** válasza:
89%

> a gyerekvállalás a legideálisabb életcél az embereknek


Nem gondolnám. Elnézést a durva megfogalmazásért, de szaporodni egy állat is tud. Ez nem egy emberhez méltó életcél. Lehet fontos, meg nemes cél, de nem az ember képességeihez méltó ÉLETcél.


> azok az emeberek akiknek van gyerekük nem nagyon szoktak gondolkozni azon, hogy mi az élet értelme


A kiinduló álláspont eleve megkérdőjelezhető. Én többször is azzal találkoztam, hogy valaki fiatalon azt gondolta, hogy az elérendő cél egy munkahely, egy jó fizetés, egy szerető társ, a család, egy ház, egy autó stb… Az elképzelés az, hogyha ezeket a célokat mind eléri, akkor majd boldog lesz. És néha eléri. Vagy csak részben éri el, de valamennyit elér. És valahogy nem érzi magát boldogabbnak, valami ugyanúgy hiányzik, valamivel meg kellene tölteni újra az életet. De mivel? Nem anyagi természetű dologgal, hiszen az már részben-egészben megvan. Sokszor pont a 40-es 50-es korosztály fordul pl. a filozófia, vagy a vallás irányába, akkorra érik meg az élet értelmének kérdése.

2020. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Ez nem egy emberhez méltó életcél. Lehet fontos, meg nemes cél, de nem az ember képességeihez méltó ÉLETcél."


Én mentális egészség szempontjából kérdezem hogy a gyerekvállalás-e a legideálisabb, nem ilyen szempontból.

2020. szept. 1. 15:35
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

1

Nem vagyunk már ősemberek. Persze ez a legkézenfekvőbb cél, mert ehhez nem kell sem ész, sem tehetség, sem anyagi háttér az ég világon semmi.

2020. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%

#4

"de szaporodni egy állat is tud"

Ilyen szempontból az állatok az emberek előtt járnak. Az állat mindent meg fog tenni azért, hogy szaporodhasson, semmi nem állhat az útjába.

Az ember viszont ennél sokkal gyengébb. Nagyon könnyű eltántorítani ettől a "céljától". (nem vállal gyereket, mert előbb a karrier, kocsi, lakás)

Talán az evolúció így próbálja meg kiszűrni a gyenge embereket. Akiknek hibás a génállományuk (vagyis könnyű eltántorítani a céljuktól), azok ne is szaporodjanak.

Az evolúciót nem érdekli, hogy nem tudott, vagy nem akart szaporodni.

2020. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

7

A tények pont nem ezt mutatják. Általában a jobb anyagi helyzetben lévő okosabb emberek vállalnak kevesebb gyereket, a buta csórók meg szülnek halomra. Meg is látszik, hogy az átlagintelligencia zuhan, egyre több a szellemi fogyatékos, viselkedészavaros stb stb. Tehát ez az evolúciónak pont az ellentéte. Visszafelé fejlődünk.

2020. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%

#8

Lehet, hogy a jobb anyagi helyzetben lévő emberek sok szempontból okosabbak, viszont a szaporodás szempontjából pont nem azok. Talán a jobb anyagi helyzetük miatt az utódaik nagyobb eséllyel fognak szaporodni, de ezt megint csak csökkenti az anyagi helyzetükből fakadó gondolkodásmód (vagyis nekik is kisebb eséllyel lesznek utódaik).

Azt nem tudom, hogy mi az evolúciónak az ellentéte, vagy, hogy van-e iránya a fejlődésnek. Annyit tudok, hogy nem a gazdagok, vagy az intelligensek, hanem az alkalmazkodóképesek élik túl.

2020. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9

Egy ilyen szinten túlnépesedő bolygón nem éppen az túlélés kulcsa, hogy minél többen legyünk.

2020. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!