Egy filmet miért szabad "megcsonkítani", egy szobrot vagy verset miért nem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap ment a TV2-n a Baywatch, de ki volt vágva az egyik jelenet. Az a részlet, amikor a hullaházban egy férfi meztelen holtteste látható.

Ez így önmagában oké is, hogy köztévébe akármi nem kerülhet be, csakhogy eszembe jutott róla pár dolog...


Ez olyan, mintha a múzeumigazgató odamenne a Dávid-szoborhoz, és letörné róla a péniszt, csak mert szerinte úgy családbarátabb.

Sőt emlékszem, egyszer a Heti Hetesben arról volt szó, hogy egy összejövetelen Radnóti "Nem tudhatom..." versében a csecsszopók szó helyett csecsemők hangzott el, mert vki szerint az eredetinek a jelentése szexuális asszociációra adhat okot, emiatt azonban sokan felháborodtak /sajna ezt a Heti Hetes epizódot most nem találtam meg/.


Tehát, egy vers, szobor, akt stb. miért fontos, hogy teljesen eredeti maradjon, a filmekre miért vonatkoznak más szabályok? Mert amúgy szerintem a Baywatch kivágott jeleneti is szerves részét képezi a teljes műnek.



2020. szept. 27. 18:13
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:

#9:

biztosan van benne profi "iparosmunka", elismerem.

És bizony vannak filmművészeti értékkel bíró sorozatok is.

De sok bizony nem az.

Lehet, hogy a reklám-réskitöltő túlzás, de hogy mint művészeti értéket a készítők sem nézik, az biztos.

2020. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"de hogy mint művészeti értéket a készítők sem nézik, az biztos"

Én csak azt szerettem volna, hogy ez a kijelentés ne legyen általánosítás. Vannak, akik nézik, még sorozatkészítők is. Lehet, hogy kisebbségben vannak, de vannak.

2020. szept. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"próbál megjeleníteni valamilyen művészi értéket, emiatt meztelen képkockákat használ"

Nem biztos, hogy jó példa, nincs benne durva pucérkodás, de pl. az 1995-ös Ghost Int The Shell animációs film egy manga adaptáció, és mint ilyen, Japánban művészi értékkel bír. Az abban lévő néhány cicivillantást pl. biztos nem vágják ki ott.

2020. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

Azért a Baywatch-t ne említsük egy napon a művészeti alkotásokkal...

Az egyszerűen szórakoztatóipari termék és mint ilyen, eladásra készül. Ilyenkor a vevőnek is lehetnek elvárásai...

2020. okt. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!