Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az első világháború előtt az...

Az első világháború előtt az ún. szövetségi rendszerek kialakulásánál Németország csak katonailag akarta elszigetelni Franciao. -t, vagy gazdaságilag is?

Figyelt kérdés
Másképp feltéve a kérdést: volt valamilyen gazdasági kapcsolat a Központi hatalmak és az Antant között?
2010. aug. 10. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
milyen elszigetelésről beszélsz? A háború a világ területi újrafelosztásáért robbant ki egyértelműen elsősorban németország kevesellte a neki jutott gyarmatokat.
2010. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Németország azért kötött szövetséget a Monarchiával, és próbált az oroszokkal, hogy nyerő pozícióba kerüljön Franciaországgal és Angliával szemben (3:2 felosztás). Én arra lennék kíváncsi, hogy ez a szövetség csak katonai jellgű volt-e, továbbá hogy volt-e az antanttal gazdasági kapcsolata. Keresgettem már a neten, de egyelőre nem találtam semmi használható infót. Hátha van valaki aki jobban tudja :)
2010. aug. 13. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy volt. Pl a Németek ellátták fegyverrel a saját hadseregüket, de a legtöbb Antant hadsereg is Krupp ágyúkkal lőtt vissza. Az üzlet az üzlet.
2010. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!