Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van arról tudományos kutatás,...

Van arról tudományos kutatás, hogy az önfejlesztésnek, vizualizációnak milyen hosszú távú hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Olyan esetről is hallotam, hogy nagyon pozitív változásokon ment át a személy, viszont nem érkezett a környezetéből pozitív visszajelzés és egy idő után teljesen bekattantak.


Az önfejlesztés veszélyes dolog? A környezetedből érkező valós visszajelzések határozzák meg, hogy ki vagy igazából és az önfejlesztés az csupán önmagad becsapása?


2020. nov. 26. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Veszélyes is tud lenni. Ezért szabad csak úgy belevágni ha van egy hozzáértő (pl. pszichológus) aki ezzel foglalkozik és tisztában van a dolgokkal. És sokszor az is bekövetkezik, hogy az ember elveszti a "barátait", mert már másképpen lát sok mindent.
2020. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1


Igen én is elvesztettem szinte mindenkit. De pont azért mert beláttam, hogy addig sem voltak a barátaim és megaláztam magam.

2020. nov. 26. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen:) És van aki ezt nehezen fogja fel.
2020. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az önfejlesztésnek egyetlen valós hosszú távú hatását érzékeltem eddig mindenkin. Hosszú távon jobb lett az élete. Akinek mégse, arról mindig kiderült, hogy amit tett, azt ugyan így nevezte, de köze sem volt a fogalomhoz a cselekvésének.
2020. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


Példa:


Magabiztos szeretnél lenni társaságban: vizualizálod minden nap 10 percet, hogy magabiztosan viselkedsz társaságban. Elkezd beépülni a tudatalattidba, hogy te valóban magabiztos ember vagy.

El is kezdel úgy viselkedni. Viszont az emberek reakciója inkább a meglepettség, ellenszenv lesz (mert nincs amire magabiztos lenned). Ezt csinálod egy darabig. A viselkedésed nincs összhangban a környezeted reakciójával. Elkezdesz kérdéseket feltenni, hogy miért van ez? Miért nem engedik meg, hogy önmagad légy? Egy idő után begolyózol.

2020. nov. 27. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Amit leírsz az nem önfejlesztés hanem rossz ítélőképesség. Nem látom, hogy ez hogyan jön az önfejlesztéshez.


Az önbizalom az egyén tapasztalatainak révén jön létre. Amit tapasztalatai mutatnak az a valóság. Na most nagyon sok embernek nem azt mutatják a tapasztalatai amit ő szeretne így azért kezd el küzdeni, hogy mások elismerjék, dícsérjék őt mindezek ellenére ebből merítve hazug rövidtávú önbizalmat. Az emberek becsaphatóak mert nagyon felszínesek de az egyén saját magát nem tudja becsapni.


Az önfejlesztés az amikor hosszútávon építi magát az ember. Az ilyen embereknek gazdag, stabil belső életük van akik saját tapasztalataikból, értékrendjükből, sikereikből merítik önbizalmukat ami nagyban független a külső megítéléstől. Az ilyen emberek magas szintű önismerettel rendelkeznek, belátják hogy esetleges bizonytalanságaik nem külső tényezők függvénye hanem saját hibás, rossz gondolkodásmódjuk terméke, melyet csak önismerettel lehet végérvényesen megszüntetni.


Mindezek függvényében leírnék egy mondást ami indokolja azt is hogy én miért akartam mindig is a második táborhoz tartozni:


"A behízelgett bolond könnyen lenyűgözhető. Intelligens ember csak mosolyog és továbbmegy."

2020. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az önfejlesztés veszélyes dolog? A környezetedből érkező valós visszajelzések határozzák meg, hogy ki vagy igazából és az önfejlesztés az csupán önmagad becsapása?"


Nem veszélyes, csak akkor, ha valami más, rád nézve káros dolgot csinálsz, amit önfejlesztésnek hívsz.


A visszajelzések nem azt határozzák meg, hogy ki vagy Te, hanem kizárólag azt, hogy MILYENNEK LÁTNAK mások.


És itt elérkeztünk ahhoz a vakablakhoz, hogy Te milyennek mutatod magadat a külvilág felé (mekkora az összhang a belső tartalmad és a kifelé irányuló kommunikációd között), illetve mások mennyire vetítik ki Rád a saját előítéleteiket. Az sem mindegy, mennyire ismernek Téged.

2020. nov. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"El is kezdel úgy viselkedni. Viszont az emberek reakciója inkább a meglepettség, ellenszenv lesz (mert nincs amire magabiztos lenned)."


A magabiztosság természetes kellene, hogy legyen, nincs semmilyen feltétele.


"Ezt csinálod egy darabig. A viselkedésed nincs összhangban a környezeted reakciójával. Elkezdesz kérdéseket feltenni, hogy miért van ez? Miért nem engedik meg, hogy önmagad légy? Egy idő után begolyózol."


Nincs szükség semmifelé engedélyre ahhoz, hogy önmagad légy. :)

Ha a környezeted meglepődik, az azért van, mert eddig másmilyennek ismert.

Hozzá kell szoknia a változáshoz.


Akinek ez nem sikerül, az lekopik. Új embereket ismersz meg, akik jobban alkalmazkodnak ahhoz a valakihez, akivé váltál.


Ez természetes folyamat, az én életemben is bekövetkezett, mert nagyon sokat változtam az elmúlt években. Nem Benned van a hiba, ha fejlődni akarsz, hanem abban a környezetben, amelyik nem fogadja el a változást, a fejlődést.


Ilyenkor újat kell keresni, vagy nem törődni vele egyáltalán.

2020. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!