Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Személyes észrevételemmel...

Személyes észrevételemmel kapcsolatban kérném a véleményetek. A mai társadalomban valóban több fiatal magányos, szorongó, és válik öngyilkossá mint régen?

Figyelt kérdés

Ismétlem,nekem eddig ez a véleményem , de szeretném valami tudományos megvilágításban is újraértékelni, hátha tévedek.


Én is fiatalnak számítok,Z generáció béli 19 éves srác vagyok.

(tudom,részben abszolút önkényes felosztásokon alapul ez az XYZ dolog,és országonként eltérések is vannak,de most ezt fogom használni)


Nem beszélek kifejezetten sok emberrel,eléggé elszigetelődtem a korosztályomtól,de amennyit beszélek ,plusz amit a neten ovasok adatbányászkodás közben, az a kép kezd kialakulni mintha a társadalom szerkezete (nyugati társadalom,amibe mi is tartozunk,legyen akármilyen rossz a forint) amiben élünk,ellehetetlenítené az emberek érzelmi életét, redukálná a szociális kapcsolatokat munkahelyi,iskolai,és egyéb érdek/kötelesség kapcsolatokra.

Nem látom át ezt teljes egészében ,semmilyen ez irányú tanulmányom nincs,pusztán érdekel.


Miért van az hogy a technológia (tömegkommunikáció,média) fejlődése,ahelyett hogy sokkal könnyebbé és gyorsabban formálódóvá tették volna az emberi csoportokat,kapcsolatokat,csak hatalmas ürességet kreáltak az emberek között,és az emberek életében?

Pedig a logika is azt diktálná hogy ha a szobádból képes vagy kommunikációt kezdeményezni,vagy kommunikációba csatlakozni az interneten,akkor sokkal több és könnyebb lehetőséged van ezeket a kapcsolataidat a valóságba átültetni.

Ehelyett a depresszió,a remeteként való vegetálás már népbetegség.

A fiatalok mintha már nem is akarnának emberi értelemben vett életet élni.

Csalódnak a kapcsolatokban,látják a szüleik tönkrement életét, iskolában is azzal szembesülnek hogy évtizedekbe fog telni mire elkezdhetnek élni, közben félúton eltűnik az élni akarásuk,és belefásulnak a monoton szürkeségbe.

Jól látom?

Vagy csak én vagyok ebben a kérdésben (is) túl pesszimista?


Ha valaki tud erről jó tanulmányt linkelje bátran,megköszönöm.



2016. nov. 27. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy tobbseget tulsagosan erdekli, hogy mit gondolnak rola masok. Ami egy bizonyos szintig talan oke, de amikor mar minden cselekedetedet ez hatarozza meg, az problema. Ebbol aztan az kovetkezik, hogy mestersegesen magukra pakolnak kulonbozo alarcokat (az utazo, a gourmet, a divatguru, a meno, a deszkas, a rocker, a bulizos, a szivos, etc.), amivel viszont az a baj hogy szepen lassan eggye valnak ezekkel, es onmaguk pedig elveszik ebben az egeszben. Elveszik az, amitol ok azok, akik. Amitol ok kulonlegesek. Eveket (egy egesz eletet?) toltenek azzal, hogy egy olyan emberre formaljak magukat akik nem ok, akit a tarsadalom, vagy csak a kozvetlen kornyezetuk elfogad. Viszont, amikor rajossz hogy ez mind mind nem szamit, akkor arra is rajossz, hogy mar te magad sem tudod hogy ki vagy, te magad sem tudod hogy mirol mi az oszinte velemenyed, nem tudod hogy honnan indultal, csak azt latoh hogy hova jutottal: a teljes belso uressegbe. Ez bedig egy nagyon depressziv gondolat. Nem veletlenul mondjak, hogy a tudatlansag boldogsag.
2016. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ennek van jó oldala is, a másokkal való egészségtelen jellegű foglalkozás(klikkesedés-"húzzál innen, nem tartozol közénk", bullying) is csökken
2016. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szerintem igen, mivel egyre többen átlátják h mekkora szívás az élet... ez a világ tele van negatív dolgokkal (sokkal több a rossz mint a pozitív, és nem azért mert pesszimista- realista vagyok). Meg sok múlik a szülőkön, családon, h milyen sikereket ér el tanulás és munka terén valaki.. ha csak kényszerből végzi a dolgát h legyen miből kifizetni a számlákat és egyen annak semmi értelme, csak szenved, nem leli örömét semmiben. Rosszabb esetben még jönnek az egészségügyi problémák, konfliktusok stb...

film: Idiocracy

Charles Murray - The bell curve

https://www.youtube.com/watch?v=3r0hqvPwvZM -> 28:45

https://www.youtube.com/watch?v=4x-tYmyJSVo&t=30m48s

https://www.youtube.com/watch?v=ABN-QNzxa2g

2016. nov. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

"The results are impressive: there is a strong correlation between suicide rates and national average IQ in most of the countries surveyed. For instance, Jamaica, with a low average IQ of 72, has suicide rates of 0.5 for men and 0.2 for women (all suicide figures are per 100,000 person-years). Albania, with an average IQ of 90, has low suicide rates of 2.9 and 1.7. Germany by contrast, with its average IQ of 102, has suicide rates of 21.8 and 8.3; Japan, with an average IQ of 105, has suicide rates of 25 and 12."


[link]

[link]

2016. nov. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztosan van összefüggés az IQ és az öngyilkosság terén,de ezek a fejletlen országok szerintem közel sincsenek olyan alaposan vizsgálva,mint az utóbbi kettő (Német o.,és Japán)

de ez akkor is csak tized százalékos,akár egy két százalékos eltérés lehetne így belegondolva,ha korrigálnánk a felmérések nem reprezentatív hiányosságait.

Egyébként azt hittem Japánban magasabb.

2016. nov. 29. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:

"Miért van az hogy a technológia (tömegkommunikáció,média) fejlődése,ahelyett hogy sokkal könnyebbé és gyorsabban formálódóvá tették volna az emberi csoportokat,kapcsolatokat,csak hatalmas ürességet kreáltak az emberek között,és az emberek életében?"


Hát pont azért, mert az emberi kapcsolatok minősége felől a mennyiség felé tolódott el a többség. Ami maga után vonja a minőségi romlást és felszínesedést. Mire mész azzal, hogy 100 haveroddal csetelsz heti 5 percet? Vagy hogy hússzal találkozol heti fél órára? A szociális kapcsolatok emellett társadalmi elvárássá váltak, részben kívül esnek a személyes döntés hatáskörén, ezt sokan nyomásként élik meg. Nem beszélve arról, hogy ha ismerkedni akarsz valahol, örülhetsz, ha nem jelentenek fel zaklatásért.

2016. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy manapság nagyon antiszexuális világban élünk,és sok ember elfojtja a vágyait.Ezért válnak sokkal többen öngyilkossá,mint régen.
2016. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanulmányról nem tudok.


De nem biztos, hogy többen lennének öngyilkosok, mint régebben.Csak más okok miatt. Régebben ok lehetett a tizenéves lány terhessége, vagy katonaság alatti stressz. Esetleg, ha valaki rájött a ferde hajlamaira. Ilyenek miatt manapság biztos nem végez magával senki.

Másik oldalon, visszatartó erő volt a vallás, hogy bűn az öngyilkosság. Ma már ez nem tart vissza senkit.

Az is visszatarthatott sokakat, hogy a hátrahagyott családnak szomorúságot okoznának. Ma ez sem tart vissza sokakat, manapság sokkal kevésbé törődnek az emberek a saját tetteik másokra gyakorolt hatásával.


Viszont érdekes dolog, hogy az észak-amerikai indiánok között elsődleges halálok a tizenévesek öngyilkossága. Egyszerűen nem tudnak mit csinálni ellene, állítólag ahogy felfogják, hogy hova tartoznak, és átgondolják a múltukat, nem bírják elviselni. Semmi bajuk különben, minden megkapnának, ingyenes egészségügy-oktatás-ellátás,stb. és mégis kilátástalannak tartják a jövőjüket. Elvesztették a lelküket, vagy valami hasonló.


A média tényleg felelős, de szerintem inkább a lehetőségek megmutatásának hiányában. Mert arról ugyan szó van, hogy milyen követendő, ha valakinek karrierje van, több diplomája, állandóan utazik, minden költséges hobbija van, de arról nincs szó, hogy milyen jó érzés 50 évig ugyanahhoz a henteshez-fodrászhoz járni, ugyanavval a buszsofőrrel járni ugyanabba a rém unalmas munkába. Vagy hogy ugyanaz a tanítónéni tanította a nagymamát is, az anyukát meg az unokákat is.


Az egyszerű, bonyolítások, kapzsiságok nélküli életet nem mutatják sehol, vagy ha igen, szinte azonosítják a nyomorral, butasággal, igénytelenséggel. Ami baj.

2016. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!