Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan alakult volna a történe...

Hogyan alakult volna a történelem, ha valaki más gyarmatosította volna úgy a világot, mint az európaiak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem érdemes ilyeneken gondolkodni, mert nem úgy történt és oka van annak, hogy nem úgy történt. És millió dolognak máshogyan kellett volna alakulnia, hogy ez megtörténhessen.


Egyik éjszaka Kolumbusz 1492-es útjáról álmodtam, amikor felfedezte Amerikát. Partra is szállt, de az ott élő népek (akiket ma indiánoknak nevezünk) fejlettebb technológiával rendelkeztek, mint az európaiak és a felfedezők közül néhány ember kivételével mindenkit lelőttek. A többi felfedezőt pedig foglyul ejtették, de nem tudtak kommunikálni velük, ezért őket is lelőtték. Az indiánok a hajókban találtak térképeket és más dolgokat is, amik segítségével meg tudták állapítani, honnan jöttek Kolumbuszék. Néhány évvel később támadást is indítottak Európa ellen és elfoglalták az Ibériai-félsziget egy részét. Később folytatták a támadást, de felébredtem.


Azóta foglalkoztat ez a kérdés. Nyilván nem lehet pontosan megmondani, ezért a fantáziátokra bízom. Amit leírtam, az nem valósághű, de elképzelhető. És nem feltétlenül csak az indiánokra gondolok, hanem az ausztrál őslakosokra, afrikaiakra, ázsiaiakra is.



2020. dec. 13. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Hát azoknak a jó kis indiánoknak voltak emberáldozati szertartásaik. Gondolom ha ők gyarmatosították volna Európát, akkor a lakosság nagy részét ugyanúgy kiirtják, csak talán isteneknek áldozzák fel. Karácsony helyett meg mondjuk lenne egy jó kis rituálé, ahol pár embernek a hasán keresztül tépik ki a szívét. A házakat azok az emberek világító emberi belsőszervekkel díszítik. Vagy hasonló.

Bár nem tudom, hogy mit értesz a máshogy alakult dolgokon.

2020. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Az európai gyarmatosítás nem következhetett volna be az indiánokat elpusztító betegségek nélkül. Hiába fejlettebbek, ha 90%-uk beledöglik valamilyen kórba. Az eurázsiaiak, afrikaiak az állattartásuk miatt kerültek még régebben szembe az indiánokat irtó betegségekkel, az indiánok mindössze a pulykát, meg a lámát háziasították, különböző helyeken.
2020. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A fejlettebb technológia csak egy dolog. Rengeteg erőforrást igényelt volna a tengeren túlról Európába juttatni az elégséges hadigépezetet, előbb- utóbb elvéreztek volna. Ez még ma is problémás lenne. (Jó, az USA- nak talán lenne erre elégséges hadereje, de ha mondjuk Brazília, vagy Mexikó próbálkozna ezzel...) És jól mondja a kettes, hamar elérte volna őket az akkor "népszerű" betegségek valamelyike (pestis, kolera stb.), és megtizedelte volna a gyarmatosítókat.
2020. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Akkor most lenne nagy hangon huhogós szájütögetős emoji is az MSN-ben.
2020. dec. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A világ soha nem működött úgy, hogy "erősebb vagyok a másiknál, odamegyek és kiirtom". Ha nem volt mögötte valamilyen gazdasági/társadalmi vagy akármilyen okozat, akkor egy ilyen nagyszabású invázió nem valósult meg. Vagyis annak nincs realitása, hogy a spanyolok találnak egy fejlettebb civilizációt Amerikában, akik így tudomást szereznek Európáról, ezért idejönnek és mindenkit alattvalóvá tesznek. Ez nem így működik. Valószínűleg idejöttek volna, megismerték volna az itteni kultúrát, országokat, de gazdasági indok nélkül nem kezdtek volna terjeszkedésbe, már csak azért sem, mert már a 16. századi Európa is volt olyan hatalmas és népes, hogy akármilyen hódítónak nagy falat lett volna, főleg tengeren túlról. Még modernebb fegyverekkel sem tudtak volna annyi katonát hozni, hogy leigázzák egész Európát!


Egyébként az európai hatalmak is azért kezdtek el gyarmatosítani, mert erre gazdasági/társadalmi kényszer motiválta őket. Nem csak azért, hogy csak úgy hódítsanak (az első időkben egyébként igen, amit csak tudtak, kifosztottak, de ez lecsengett). Ezt az is alátámasztja, hogy csak azokat a területeket foglalták el, amely gazdaságilag alkalmasak voltak arra, hogy az igényeiket kielégítsék. Legalábbis a 16-17. században.

2020. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!