Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Foghatom én a kezemben egy...

Foghatom én a kezemben egy végtelen hosszú kötélnek mind a két végét?

Figyelt kérdés

#kötél #véges #végtel
2020. dec. 29. 01:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

^^ A többiek megválaszolták.


Na de mi van akkor, hogyha 0 pontnál megfogjuk ezt a végtelen hosszú egyenest? Akkor ez tulajdonképpen az egyik vége lesz, ha képzeletben félbehajtjuk.

2020. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"félbe hajtott végtelen hosszú kötelünk van"

Még egyszer: a végtelen nem egy szám, sem hossz, sem semmi ilyesmi. Nincs végtelen hosszúságú kötél, de ha van is, azt legfeljebb Chuck Norris tudja félbehajtani, más biztos nem, elméletben sem.

2020. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ennyire földhöz ragadt vagy. Ez egy gondolatkísérlet volt. A végtelen és a minusz végtelenben az a közös, hogy mindkettő a nullától indul, ergo az a közepük. Ha most KÉPZELETBEN megfogjuk a nulla pontnál és elkezdjük lehúzni ("félbehajtjuk"), akkor az egyik végét tartjuk az ujjaink között, tulajdonképpen.
2020. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
És akkor hol a másik vége?
2020. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
A másik végét nem tudjuk megfogni. Tudom, hogy így nem válasz a kérdésre, de arra próbáltam rámutatni, hogy kis trükközéssel megfogható az egyik vége.
2020. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Csak nem erről szól a kérdés.
2020. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%
Akkor navigálj el egérrel a jobb felső sarokba és kattints rá az "X"-re. Köszönöm!
2020. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%
Már ne haragudj: ha a kérdéstől KÜLÖNBÖZŐ kérdést akarsz feltenni, azt a szabályzat szerint NE válaszban írd meg, hanem tegyél fel egy új kérdést!
2020. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
38%
Hol látsz te másik kérdést? Én választ írtam a kérdésre, amiben rámutattam arra, ami eddig még nem merült fel a magyarázás során. Ha nem tudsz hozzászólni, akkor mondom, piros X a jobb felső sarokban. Nem kell ócsárolni a másikat!
2020. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Nem.

A te változatod arról szólt, hogy meg lehet-e fogni a kötél EGYIK végét, tehát létezik vagy létrehozható-e ilyen végpont.

Ez egy teljesen másik kérdés, mint az eredeti.

Persze lehet ezzel is foglalkozni - de akkor jelezd egyértelműen, hogy ez NEM az a kérdés, amit a kérdező feltett!

...és ha valaki a kérdezőnek válaszolt, akkor NEM neked válaszolt, tehát ne így reagálj a válaszára!

2020. dec. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!