Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Foghatom én a kezemben egy...

Foghatom én a kezemben egy végtelen hosszú kötélnek mind a két végét?

Figyelt kérdés

#kötél #véges #végtel
2020. dec. 29. 01:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy megfogjuk mindkét végét, először meg kell fogni az egyik végét. Ez belátható, hogy lehetséges. Így jön a kérdéshez.


Én továbbra sem értem te hol látsz kérdést a részemről. Ha az én válaszom kérdésnek számít, akkor ennyi erővel a tiéd is az.

2020. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Akkor így kellett volna hozzáállni.
2020. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Ha végtelen hosszú, akkor nincs két vége. Fordítva is igaz: ha van két vége, akkor nem lehet végtelen hosszú."

És ha én történetesen egy végtelen sugarú bolygó Egyenlitőjén ücsörgök egy kis pálmafás szigeten (Infinitia), és annak a kötélnek a két végét fogom, amelyik kötél az Egyenlitőn fekszik a bolygón körbe?

2021. jan. 3. 01:20
 24/25 anonim ***** válasza:

Már leírták, hogy nincsen végtelen sugarú kör.

Ha egy kötélnek van két vége, akkor az egy véges hosszú kötél.

2021. jan. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt már egyszer leírtam.

24-es, ahogy végtelen sugarú kör, úgy végtelen hosszú kötél sem létezik a valóságban, ezt már megbeszéltük. Azonban a matematikában beszélhetünk végtelen sugarú körről, ami történetesen az egyenes, de már ezt is kitárgyaltuk.

Egyébként; a végtelen hosszú kötélnek miért nem lehet két vége (matematikai szempontból)?

2021. jan. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!