Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik olyan szakterület,...

Létezik olyan szakterület, ahol azt vizsgálják, hogy bizonyos férfiak miért nem tudnak az ellenkező nemből szerelmet kiváltani?

Figyelt kérdés
Olyanok, akiknek a küllemükben semmilyen groteszk nincs, tök átlag emberek, akár notórius bsrátzónások, mégsem tud beléjük szeretni egy nő sem?

2021. jan. 5. 02:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, pszichiáter
2021. jan. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
A szerelem nem egzakt dolog, így vizsgálni is nehézkes.
2021. jan. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Olyan nincs, hogy senkiből sem. Maximum nem találták még nem, illetve túl gátlásosak, és nem képesek önmagukat megmutatni mások előtt.
2021. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia.

"A szerelem nem egzakt dolog, így vizsgálni is nehézkes."

Az önmagában nem baj, a pszichológia tele van nem egzakt, nehezen definiálható, nehezen mérhető jelenségekkel.

2021. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

#4

Mindig is tele lesz. Az emberi lélek nem olyan valami, amit mérhető és minden esetben kikövetkeztethető.

Ettől függetlenül lehet tudományos igényességgel is vizsgálni.

2021. jan. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ettől függetlenül lehet tudományos igényességgel is vizsgálni."

Pontosan. És ezt a pszichológia tudománya teszi.

2021. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#2: De, nagyon is egzakt dolog: [link]


#3: De sajnos úgy tűnik, hogy van. Önként jelentkeznék tudományos kísérletre és szerintem vagyunk még ezzel így páran.

2021. jan. 5. 09:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni levezetni a szerelmet mint egy képletet, de vannak részei, amivel lehet az iranyodba áramló szeretetet növelni a másikban. Csak magadban nem fogok fog menni, ha tudod, hogy manipulálod a másikat.
2021. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el A párválasztó agy c. könyvet, kérdező, hogy képben légy. Humánetológia.
2021. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszd a humorérzékedet, nagyon sokat mosolyogj. Ha valaki nem talál érdekesnek, akkor nem is fog beléd szeretni. A férfi-férfi barátság nem sokban különbözik egy férfi-nő közti szerelemtől, csak a neve más. A barátod azért a barátod, mert jól érzed magad vele. Tudtok együtt ökörködni. Voltaképp az is egy szerelem, ha úgy nézzük.

A mostani párom is úgy jött, hogy egy hivatalos telefonhíváskor megtetszett neki a hangom és gyakorlatilag a beszélgetés első fél percében bedobtam egy oda illő poént és utána még 4-5 percet beszélgettünk, röpködtek oda vissza a poénok. Másnap még egyszer felhívott , hogy kimaradt egy adat és akkor valahogy szóba került, hogy házas vagyok e ? Én meg mondta, hogy "nem, de ha a kisasszony hozzám jön, akkor lehet, hogy az leszek" , persze végig olyan hanglejtéssel, hogy vicces legyen. Ő csak annyit válaszolt: "Háááát, lehet, hogy elcsábulok" :) . Én meg mondtam, hogy "holnap 5-kor a Plázához megyek csábítani." . Ott volt 5-kor. Helyes volt, de nem Ő volt életem legszebb nője. Elindultunk sétálni és 15-20 perc múlva már azon vitatkoztunk, hogy ki fogta meg előbb a másik kezét, olyan észrevétlenül és természetesen történt. Azóta sem tudom, hogy hogyan történt, de 20 év után is imádom a csajt és "fogom a kezét". És ezt a humor teszi. Minden nap lemegy több poén. Mint ha a haverom lenne. Ez a titok.

2021. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!