Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberek hány százaléka...

Az emberek hány százaléka lehet normális, tehát nem dominancia-mániás, mindenkivel versengő, konfliktuskereső?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 13:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
98%-ra tippelnék.
2021. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

"dominancia-mániás"

Nincs ilyen kategória. Ez egy széles skála, hogy kit mennyire motivál a hierarchiában való feljebbjutás, ráadásul nem mindegy, hogy baráti körben, munkahelyen, nagyobb közösségben, stb.

Egyébként ez valamennyire mindenkiben benne van, evolúciós örökség.

2021. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2


A legtöbb társaságban ahol megfordultam, eléggé jellemző volt. A szerénységet, élni hagyást gyengeségnek tekintik.


Most az én szemszögemből a szerény, mást élni hagyó emberek a normális kategória. Minden csoportban kisebbséget alkotnak, úgy 5-10%lehet szerintem.


De lehet, hogy más a dominancia-harcot, kötekedést tartja normálisnak az evolúcióra hivatkozva. Mondjuk az evolúcióra hivatkozás szerintem elég önsorsrontó, mivel szükségtelennek tartja a jobb irányba változást.

2021. jan. 7. 13:43
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért nehéz ezt így megítélni, mert aki konfliktuskerülő, nem versengő, az lehet, hogy azért ilyen, mert pl. depressziós vagy más lelki sérülése van. Nem kötelezően, de ez alapján őket is ide kellene sorolni a "normálisak" közé. :(
2021. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4


Nem feltétlen. Nem mindenkit érdekel a versengés, kitűnés, fölérendeltség. Lehet, hogy az introvertáltak többsége elég békeszerető, és azt vallják, hogy versengés nélkül is, pusztán kíváncsiság által hajtva is lehet fejlődni!

2021. jan. 7. 13:52
 6/19 anonim ***** válasza:

Igen, ezért írtam, hogy nem kötelezően.

Amúgy egyrészt az introvertált-extrovertált csoportosításról egy cikk, merthogy mindkettő kb. szélsőségnek számít:

[link]


Másrészt ha mégis így akarjuk felosztani az embereket, akkor mondjuk kb. fele-fele.

"The first official random sample by the Myers-Briggs organization showed introverts made up 50.7% and extroverts 49.3% of the United States general population."

[link]

2021. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, te vagy az, aki rendszeresen kiír egy trollkérdést,

hogy ott kiadja magából a komplexusait és a kommunizmus iránti elkötelezettségét?

2021. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
szerintem 30%-ot érinthet ez a porbléma, de ez kifejezetten olyan dolog, ami közösségben fokozódni tud, tehát aki kis közösségben nem ilyen, az nagyobban mutatja a tüneteket.
2021. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk ha valaki például exhibicionista (mint a színészek, vagy akik szívesen szerepelnek mások előtt), akkor kicsit sem introvertált, mégis lehet barátságos, empatikus, kompromisszumkész, elfogadó.
2021. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7


Nem tudom miről beszélsz, de ha azt gondolod, ilyen véleményhez komplexus kell akkor tényleg nincs miről beszélgetnünk.

2021. jan. 7. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!