Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az emberek hány százaléka...

Az emberek hány százaléka lehet normális, tehát nem dominancia-mániás, mindenkivel versengő, konfliktuskereső?

Figyelt kérdés
2021. jan. 7. 13:07
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

8


Tehát úgy érted, hogy 30% nem ilyen?

2021. jan. 7. 14:12
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Max 10-30 %, ha te ennél lényegesen többnek látod, akkor valószínűleg egy vagy az érzékenységi skála túl felén lévő nebáncsvirág hiperérzékeny hópihék közül. De nehogy már őket tekintsük normálisnak, akikhez egy szót nem lehet szólni, mert a legkisebb dologtól is napokig depisek lesznek.

Egyszóval az emberek nagy része egyszerűen csak normális, se nem lefele taposó törtető, se nem nebáncsvirág. Nem sért meg másokat szándékosan, de nem is sértődik meg bármin. Nem törtet, de 5-10 évente azért szeretne valamit előre lépni, nem átugorva a lépcsőfokokat, hanem bejárva azokat.

2021. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

12


Nem nebáncsvirágról beszéltem, hanem másokat élni hagyókról, akik elférnek másoktól!

2021. jan. 7. 14:56
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
De ezt nem lehet mérni, ez egy nagyon naív felosztása az embereknek.
2021. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14


Ezt meg lehet figyelni. Nagyon könnyen. Csak akarat kell!

2021. jan. 7. 15:08
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Látom nem akarod megérteni, miről beszélünk. Nem lehet fekete-fehér felosztást csinálni az emberek közt ez alapján. Legfeljebb egy skálán lehet elhelyezni az egyes embereket, akik(pl.:te) a skála egyik legvégén helyezkednek el(hiperérzékenyek), azok mindenkit törtetőnek, versengőnek, érzéketlennek stb. fognak látni, mert hozzájuk képest mindenki az is. Csak ettől még nem ők a normálisak, hanem épp úgy szélsőségesek, ahogyan az extrém versengők, akiknek csak a siker számít.
2021. jan. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16


De az érzékenységnek ehhez köze sincs. Nem értem miért kevered ide.

Az, hogy másokat mennyire hagysz élni, mennyire vagy toleráns, mennyire nem érdekel mások dominálása az nem az érzékenységtől függ, inkább a jóérzéstől, toleranciától, igazságosságtól és összességében helyes értékrendtől.


Amit te teszel az nem más, mint a normális emberekben való hibakeresés és őket okolás!

2021. jan. 7. 15:51
 18/19 anonim ***** válasza:
64%

Valójában a versengő emberek a normálisak, a legalapvetőbb ösztönök a versengésre ösztönöznek - persze az eltérő, hogy kit milyen mértékben, de az emberek túlnyomó többsége ilyen.

Vannak természetesen olyanok, akik kívonják magukat a közösségből, és nem versengenek, ahogy a farkasoknál is vannak nem falkában élő, magányos farkasok, de nem ők nem normálisak.

A közösségben éléssel együtt jár a versengés is.

(Mondom ezt úgy, hogy én magam egy közösségen kívüli, ha úgy tetszik, magányos farkas életmódot élek, de tudom magamról jól, hogy nem ez a normális :) )

2021. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

18


Köszi. Rendben, viszont én nem evolúciós értelemben vett normálisra ( nem is szeretem a biológiát, az embert elállatiasító Darwin még kevésbe) utaltam, hanem emberi, erkölcsi értelemben vett normálsira.

Tudod, amikor valakire azt mondják normális :) olyankor nem Darwinra gondolnak.

2021. jan. 7. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!