Hogyan tudnék 20 oldalt megtanulni a Témazáró dogára? Történelem: Az első világháború és a nagyhatalmak versengése

Figyelt kérdés

#gyarmatbirodalmak #Nagyhatalmi ellentétek #Az első világháború kirobbanása
2021. jan. 7. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Leülsz, és megtanulod. Ilyen egyszerű.

Mindenkinek más módszerek jönnek be, úgyhogy ezt magadnak kell kitapasztalnod. Van, aki kihúzogatja a kulcsinformációkat, van, aki csak átolvassa párszor és megjegyzi.

2021. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez nem megy. Már próbáltam eddig 1 anyagot sikerült megtanulnom amiből pont én feleltem 4-re. De az az anyag nagyon rövid volt.
2021. jan. 7. 19:16
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Elolvasod figyelmesen 2szer, és tudni fogod. Történelmet nem lehet magolni, max az évszámokat, meg fogalmakat. De azokból csak néhány van az egész leckében. Mondjuk én mindig imádtam olvasgatni a töri kömyvemet, mert a legizgalmasabb dolog a világon a szex után.
2021. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Youtube-on keress rá az Oversimplified csatornára, van I. vh-s videója. Angol, de van hozzá magyar felirat. Nagyon leegyszerűsítve mondja el a dolgokat, elég laza és vicces stílusban, de annyira hogy egy középiskolás dolgozatot megírj belőle bőven elég.
2021. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Az I. Vh lényege a 19. század történetében van, amit általában kihagynak, hogy a magyar 19. századdal foglalkozzanak, így aztán az I. VH-ból egy mukkot sem értenek a tanulók.
2021. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

20 oldal egyébként nem sok


hát engedd el, azt csináld, és értékeld át azt, ahogy erre a tárgyra tekintesz

mert akkor majd 3 hét múlva megint ugyanitt leszünk, hogy hogyan tanuljak meg 20 oldalt kevés energiával rövid idő alatt a két világháború közti időszakról

2021. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, hogy van-e lényeg-felismerő képességed. Ha van, akkor egyszer elolvasod. Elolvasod másodjára is, de közben kijegyzeteled a lényeget. Így a 20 oldalból lesz 2-3 oldal. Na , azt a hármat meg még kétszer elolvasod. (Én így csináltan anno...)
2021. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan.

Folyamatos visszaellenőrzéssel.

Elolvasod figyelmesen párszor, majd emlékezetből megpróbálsz minden lényeges információt koherensen leírni.


Majd pontról pontról visszaellenőrzöd, hogy amit leírtál, azt érthetően és helyesen írtad-e le, illetve van-e valami lényeges dolog, amit kihagytál.


Megint elolvasod, megint leírod emlékezetből, amit tudsz, majd megint eljátszod az önellenőrzést.


Így szépen körről körre egyre több és egyre pontosabb információt tudsz majd emlékezetből visszaidézni és leírni, végül eljutsz oda, hogy meglesz az egész a fejedben, vagy legalábbis annyi biztosan, hogy átmész vele.

2021. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen remélem beválik.

Ma is feleltem egy 4-re de így már 5-ös nem leszek ha a Témazáróm nem lesz 5-ös.

Egyébként mi az a szexes hasonlat az elején???????????

2021. jan. 8. 19:21
 10/10 A kérdező kommentje:

Mert kicsit furán érintett az a hasonlat az elején.

Ebből is tudjuk, hogy egy perverz állat vagy.

Azt tudjuk hogy izgalmas de nyilvános helyre nem szokás kérni ilyet sztem. De inkább hagyjuk, köszi a tippeket majd kipróbálom őket.

2021. jan. 8. 19:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!