Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az állati és az emberi kommuni...

Az állati és az emberi kommunikáció ingerfüggő vagy ingerfüggetlen?

Figyelt kérdés

#kommunikáció #állati kommunikáció,
2021. jan. 7. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Attól függ, mit értesz ingerfüggő alatt.
2021. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg egy elég érdekes fogalom ebben az értelmezésben. Ha nagyon a fizikát veszem alapul, akkor abszolút ingerfüggő. A kutya vakkant, az neked egy hanginger.
2021. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az emberi (szóbeli) kommunikáció összetett. Ha még sikerülne is elérni, hogy egy nyelven beszéljünk az állatokkal, akkor valószínűleg az első mondatnál összezavarodna, ami bonyolultabb, mint az alapvető állati jelzések.
2021. jan. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ingerfüggő. Ellenkező esetben nem történik meg. Minek, ha semmi okom rá.

Mivel a kérdés nyelvtanilag zavaros, érthető úgy is, hogy a kommunikáció állat és ember között történjen. Nos a válasz az, hogy ebben az esetben is ugyanaz a helyzet.

Megjegyzés: a kommunikáció két egyed információcseréje. A beszéd ennek egyik formája. Amikor a kutyád leül eléd és várja, mit teszel, ez egy elég egyértelmű kommunikáció. Ezen túl: szigorúan elválasztandó a kommunikáció megléte attól, hogy a felek meg is értik. Ha nem, akkor értelmes lényeknél ez a kommunikáció elég rövid ideig tart.

2021. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az emberi nyelvi viselkedés egyik alapvető sajátossága, hogy nagyfokú ingerfüggetlenséget mutat. Ezen azt értjük, hogy – szemben a legtöbb állati kommunikációs viselkedéssel – nincs erős együtt- járás a környezetben aktuálisan jelen lévő ingerek és az aktuális nyelvi viselkedés, illetve a környezetben aktuálisan jelen lévő ingerek és a kijelentéseink tartalma között."

[link]


De...

"Összességében tehát ma már nem látjuk helyesnek azt a korábbi képet, hogy az állati jelhasználat tulajdonképpen reflexes jellegű, míg az emberi nyelvhasználat mögött igen komplex kognitív folyamatok állnak. Ma azt gondoljuk, hogy az állati jelhasználat is kognitív tevékenység, legalábbis a magasabb rendű fajoknál. Emellett azonban úgy látjuk, hogy míg az emberi nyelvhasználat igen kevéssé ingerfüggő és kevéssé modalitáskötött, addig az állati jelhasználat meglehetősen erősen determinált a környezet által, és erősen modalitáskötött."

[link]

2021. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm az informatív válaszokat! 😊
2021. jan. 9. 00:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Szóval adok rá egy egyest, de fogalmam sincsen,. Sosem voltam kutya. A fizikara is, bár arról sem tudunk még sok mindent. De leosztályozom. :-) és nem kérek elnézést, ha tíz év múlva, kiderül, hogy nem úgy van, ahogy most gondolom.
2021. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!