Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért hibás az alábbi érvelési...

Miért hibás az alábbi érvelési következtetés?

Figyelt kérdés

- miért szoktál szólni, ha meglátogatod, valakinek nyitva van a hátizsákja?

A)

- mert jó fej vagyok.

- akkor, aki nem szól, az nem jó fej?

B)

- mert figyelemesnek tartom magam.

- akkor, aki nem szól, azt nem tartod figyelmesnek?

C)

- mert jól esik, ha nekem is szól alaki ilyenkor és ezzel mutatok jó példát.

- akkor, aki nem szól, azt nem zavarja, hogy ha az ő táskája nyitva van és nem veszi észre? Vagy ők nem járnak el jó példával, ha nem szól?



A, B, C eset miben különbözik? Bár ugyan úgy néz ki a replika rá, mégis van egy kis különbség. Mi az?



2018. máj. 23. 17:08
 1/5 anonim válasza:
67%
A c egy átírt válzozata mert abban dicséred magadat a legkevésbé, a példamutatós részt ki lehet venni
2018. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Mindegyiknél ugyanaz az érvelési hiba, csak más szavakat használtál.


ui: A C) annyira ki van facsarva, hogy szinte érthetetlen.

2018. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi az elgépelésért. Telefonról írtam, ott nehéz átolvasni küldés előtt, ezért lett kifacsart a C. De talán a lényeg érthető így is.
2018. máj. 23. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem is érvelés, csak egy visszakérdezés. Simán lehet, hogy A valóban úgy gondolja, hogy aki nem szól, az nem jófej/figyelmes. B teljes joggal kérdezheti erről.
2018. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A "Mert" kezdetű mondat az érvelés. A visszakérdezés megerősítés, kifejtés okán van ott.
2018. máj. 25. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!