Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik ábra a helyes megoldás?

Melyik ábra a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudok rájönni a feladat logikájára, melyik a jó megoldás és miért?



2021. febr. 23. 21:41
 1/10 anonim válasza:
52%
Ez a feladat mi akar lenni?😂😂
2021. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A 3. sor utolsó ábrája a kérdés. A lehetőségek pedig ott vannak alul.

Egyébként egy IQ tesztből fotóztam, de annyira felidegesített a feladat, hogy kiírtam kérdésbe, hátha valaki eltudja magyarázni ennek az értelmét.

2021. febr. 23. 21:50
 3/10 anonim válasza:
Talán a második sor utolsója lehet a megfejtés.
2021. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. sor 1. ábrája lesz a jó, szerintem.


Valahogy úgy lehetne megfogalmazni a képzési szabályt, hogy balról nézve az első két alakzatot összerakod, majd két függőleges egyenesre tükrözöl (amik a négyzet oldalai az első sorban), akkor a belső rész "kitükröződik", a tükörtengely pedig eltűnik a végére.

Ha függőlegesen nézed akkor ugyanez, csak a tükrözés tengelye vízszintes egyenes.


Remélem, érthető.

2021. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is 2. sor 1.

Én így filóztam: bármely sorban balról jobbra azt csinálom, hogy az ábra bal és jobb oldalát benyomom ívesen, utána balra-jobbra "kihajtom" a két szélét. Felülről lefelé ugyanaz, csak az alját és tetejét nyomom be ívesen, és ugyanarra (fel-le) kihajtom. Úgyhogy két irányból is ugyanaz az eredmény jön ki.

2021. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös magyarázata kicsit kézzel foghatóbb, én is gyakorlatilag erre gondoltam, csak én "matematikailag" próbáltam leírni.
2021. febr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 2*Sü ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy eredetileg mindegyik négyzet volt, majd:

- Az első oszlopot nem bántjuk.

- A második oszlopon a négyzetek függőleges oldalait benyomjuk úgy, hogy befele néző félkör legyen.

- A harmadik oszlopon a négyetek függőleges oldalait kihúzzuk úgy, hogy kifele néző félkör legyen.

- Az első sort nem bántjuk.

- A második sorban a négyzetek vízszintes oldalait benyomjuk úgy, hogy befele néző félkör legyen.

- A harmadik sorban a négyetek vízszintes oldalait kihúzzuk úgy, hogy kifele néző félkör legyen.


Tehát a jobb alsó sarokban egy olyan négyzet kell, aminek a függőleges és a vízszintes oldalait is kihúztuk úgy, hogy félkör legyen. Tehát a megoldás az 5. ábra.

2021. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2*Sü ***** válasza:
100%
(Sorry, látom, közben megelőztek a jó válasszal.)
2021. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy meg egyzserubb, ha jobbrol kezded. A jobb oldali ket oldalat behajtod kozepig, szimmetrikusan, igy kapod a kozepsot, aztan a hajtas vonalaban levagod amit behajtottal, ugy kapod az elsot.
2021. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már leesett. Fel se figyeltem rá, hogy mindegyik egy négyzet valójában. Teljesen más logika mentén próbáltam elindulni.
2021. febr. 24. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!