Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A szociopaták prevalenciája...

A szociopaták prevalenciája változó az adott ország kultúrájától függően?

Figyelt kérdés
Tegyük fel magasabb a prevalencia az észak-európai országokban ahol az emberek zárkózottak, érzelmekre nem nagyon fektetnek hangsúlyt, a gyerekeket is kevesebb szeretettel, melegséggel nevelték. Ez eredményezhet magasabb pszichopata/szociopata prevalenciát a társadalmon belül?
2021. febr. 24. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"érzelmekre nem nagyon fektetnek hangsúlyt, a gyerekeket is kevesebb szeretettel, melegséggel nevelték"

Ezt hol halottad? Vagy ha a depresszióra gondolsz, az nem okoz ilyen jellegű személyiségzavart.

2021. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy mondanám, az adott ország kulturálatlanságából következően.

A szociopata viselkedés ugyanis a kisgyermekkori traumák következménye, az pedig a nevelési anomáliák függvénye.

A zárkózottság a gyermeknevelésben nem szempont e probléma vonatkozásában.

2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2


Igen de ha például az anya nem öleli magához a gyerekét, vagy nem szoptatja (például Angliában ritkán), nem fejez ki melegséget, szeretetet, akkor a gyerek elvileg traumát szenved nem? Az északi országokban ezért tűnnek az emberek érzelmileg sivárnak, halottnak, mert nem kaptak anyai melegséget?

2021. febr. 24. 14:29
 4/13 Wadmalac ***** válasza:

Biztosan hatással van az ember érzelmi habitására, hogy hogyan, milyen érzelmes környezetben nő fel. De ez önmagában szerintem a kóros szociopata viselkedéshez kevés.

A durva traumák kiválthatják, de szerintem itt is szerepe van az örökölt hajlam mértékének. Vagy egyéb meglévő agyi defektusnak.

2021. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Az északi országokban ezért tűnnek az emberek érzelmileg sivárnak, halottnak, mert nem kaptak anyai melegséget?"

Ez nekem új. Tudnál linkelni ehhez egy cikket vagy valamit?


[link]

[link]

[link]


A főkérdésre: Lehet kultúrafüggő is, hogy mennyire stresszes a családi háttér, miben nyilvánul meg a gyerekkel törődés, de nem fogok példa nációt írni, mert nem "píszí". De véletlenül sem gondolnám, hogy a skandináv országok is idetartoznának.

2021. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5


Például itt egy fórum ebben a témában.


[link]

2021. febr. 24. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor idéznék a linkedről:

"Assuming this isn’t a troll question, which it very much looks like" ...

"And yeah, I haven’t seen many mothers act cold towards their children either. Sure, there are bad parents like in any other place, but they’re in the minority"

2021. febr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7


Természetes ez nem fekete vagy fehér kérdése, lesznek ellenvélemények is. Mert minden bizonnyal vannak ott is melegségben nevelő szülők. De maga a tény, hogy a sztereotípia ez az északi népekről nem változik.


A lényeg úgyis az, hogy kiderítsük, az érzelmileg sivár, szeretetlen nevelés képes-e szociopatákat kinevelni.


Például a 4-es a kérdésre próbált válaszolni azzal, hogy kifejtette szerinte nincs kóros hatással a kevésbé érzelmes nevelés viszont hatással van.

2021. febr. 24. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Érdekes kutatás lenne, ha létezne ilyen, hogy melyik országban milyen arányban forudlnak elő. Ehhez reprezetntatív mintákat gyűjteni és kiszűrni belőlük a szociopatákat óriási munka lenne.


De ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy a skandinávok a zárkózottság miatt nem lennének hajlamosabbak arra, hogy szociopaták legyenek. Ahogy előbb is írták, ha van olyan ország, ahol a gyermekkori bántalmazások és sérelmek sokkal gyakrabban fordulnak elő, akkor talán magasabb az arányuk.

2021. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"De maga a tény, hogy a sztereotípia ez az északi népekről nem változik."

Teljesen félreérted. A zárkózottság az idegenek felé igaz lehet, pl. nehezebben ismerkednek, tartózkodóbbak az idegenekkel, visszafogottabbak nyaraláskor, stb. De ez nem azt jelenti, hogy családon belül pl. a gyerekekkel is tartózkodóak! Nem is értem, hogy sikerült egyikből a másikra következtetni. :)


Egyébként igen, én is írtam az #5-ös kommentben, hogy akár lehet kultúrafüggő, csak nem a te logikád mentén.

2021. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!