Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van itt olyan aki filozófiával...

Van itt olyan aki filozófiával foglalkozik? hobbiként vagy bárhogy

Figyelt kérdés
Miért és hogyan kezdted el? Hogyan csinálod, hogyan tanulod? Miért tartod fontosnak? Szoktál leülni és elmélkedni? Miért fontos hogy foglalkozzak ezzel? Nyertél ki belőle valamilyen érdemes dolgot?

2021. febr. 25. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Én elkezdtem, de nem érdekelt, ezért abbahagytam.
2021. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sok filozófiai könyvet olvasok.

Közgazdász vagyok, és szükségét érzem hogy értsem az emberi gondolkodást, miért hozunk döntéseket. Fontosnak tartom, mert a gazdaságpolitikától kezdve a marketingig mindenhol ott van ez, mint a dolgok mögöttes mozgatórugója.


"Hogyan csinálod, hogyan tanulod? "

Heti 1-2 könyvet elolvasok, és odafigyelek, hogy az adott hónapban elolvasott könyveim fele lehetőleg filozófiai témájú legyen, de ez tág, mivel a közgazdasági témákat is ide veszem néha, ami picit hibás megközelítés, ilyen tekintetben csalás a részemről, de egy a cél.


"Szoktál leülni és elmélkedni?"

Nem, de ha eszembe jut valami, utána nézek, hátha valami sokkal okosabb ember írt-e már erről. Szerencsére a barátaim is hasonló kockák, így egyszerű információt cserélni.


"Miért fontos hogy foglalkozzak ezzel?"

Én szeretem tudni mi miért történik körülöttem, legyen az egy aktuálpolitikai esemény, vagy az hogy ki hogy köszönöm amikor belépsz valahova, és hogyan van kidíszítve az adott helység. Érdekes dolgok ezek.

Igazából, ha megnyitok "véleményvezér" újságcikket, elolvasom az első 1-2 mondatot, és tudom mi lesz odaírva. Ez új jelenség számomra, még nem tettem magamban sehova, de érdekes.


"Nyertél ki belőle valamilyen érdemes dolgot?"

Talán egyszer jobb szakember leszek.

2021. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2) vagyok


Említed a metafizikát, azt egyébként pont kerülöm mint a tüzet.

2021. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 értem hogy utánanézel okosabbaknak a válaszára, legtöbb ember így csinálja. Lehet h időpocsékolás de saját gondolkozást épitesz fel és amit más ír nem biztos hogy igaz. Saját magadban kell biznod és az igazságot újra felfedezni, nem filozófusoktól meg okosabbaktól...

Ja amgy metafizikat csak odaírtam nem tudom miért...

2021. febr. 27. 20:21
 5/5 anonim válasza:
0%

Én nem foglalkozom filozófiával, de egyik nap a mekiben úgy elfilozófálgatott a srác a pénztárnál, h majdnem elfelejtette a menüből a krumplit.


A csuda vigye el ezt az elvarázsoltságot.



:)

2021. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!