Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tüskevár c. regény mitől...

Tüskevár c. regény mitől olyan jó?

Figyelt kérdés

A regényt olvastam, a filmeket is láttam. Nem értem mitől az egyik leghíresebb magyar regény. Tutajos néha fog egy halat, meg evezgetnek, aztán beteg lesz. A haverja bütyök meg kb. ott van és kész. Matula bácsi meg közhelyeket puffogtat. És erről szól az egész regény, kb. semmi nem történik.

A konkluzió pedig a végén hogy ez volt az atyaúristen nyári vakáció "olyan vakációé, amilyenről minden fiú álmodik. "


A tüskevár 2, azaz a téli berek meg full ugyanerről szól csak télen.


2021. márc. 19. 21:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Bezzeg milyen izgi lenne egy mai nyári történet amiben mindenki a telóját nyomkodná 7/24... 😂😂😂😂😂
2021. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy iszonyat jó regény. A mai generáció számára érthetetlen... Sajnos.
2021. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi az a "7/24„?
2021. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Baromi szar életed lehet, ha nem értetted ezt a könyvet. :D

Vagy csak idősödsz, és már minden kalandvágy kiveszett belőled. Akárhogy is, ez nagyon szomorú.

2021. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
3: a hét minden napján 24 órában...
2021. márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Hát persze, hogy nem érted, mert nem vagy képes másra csak ész nélkül buzgerálni az „okos” telefonod. A telefonod sem okos, akkor sem, ha úgy hívják, te pedig főleg nem vagy az. Tipikus mai, végtelen buta ember, aki már a WC-re sem tud kimenni a telefonja nélkül.
2021. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sem olyan nagy szám, sokkal jobb regények vannak.
2021. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem vagyok mai csirke, de sztem is dög unalmas
2021. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
En imadtam, mint Fekete minden konyvet. Annyi igaz, hogy az a korszak mar ismeretlen a mai generacionak, nem ismerik, nem ertik, igy el sem tudjak kepzelni, milyen kor volt az.
2021. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Z003 ***** válasza:
69%

Sosem értettem azt a mentalitás amit egyesek képviselnek. Mármint hogy van egy esetünkben könyv (de igazából bármi lehet), ami egy korábbi generáció problémáit, vagy egy életképet köt meg és alkot a maga korában egy tényleg elkerülhetetlen művet. Viszont ahogy telik az idő és változik a társadalom az életkörülmények a mű már lassan elveszíti a relevanciáját a fiatalabb generációnak. Ilyen például az Ábel a rengetegben is ami remekül mutatja be az akkori Romániában a pásztor életet, és emiatt beépült mondjuk az oktatásba is és még a mai napig olvastatják el kisiskolásokkal akik értető módon nem fogják szeretni hiszen 0 az azonosulási alap.


Ilyen a Tüskevár is a mai fiatalságnak nincs túl sok azonosulási alapja a könyvel. A régebbi generációban pedig még mindig élnek azok az emlékek amiért számukra élvezetes és nosztalgikus alkotás. Ezzel együtt beindul az ellenszenv a fiatalokkal szemben aki a legkevésbé tehetnek arról hogy egyszerűen nem érthetik a művet. Az ilyen "még a WC-re is a telefonjával megy, válaszok egyértelmű jelei annak hogy a korábbi generáció pont ugyan úgy van a jelen korunkkal mint a fiatalok a régi regényekkel, nem tudnak vele azonosulni. Összekötik a telefont a butasággal, pedig az általános tudás vagy legalábbis annak elérhetősége az egész történelmünkben most a legmagasabb


Végszónak azzal az semmi gond nincs hogy egy régebbi regény/mű a mai fiatalok számára más jelentéssel bír. Egyszerűen tessék elfogadni hogy változik a világ és a mai fiatalság sem várja el a mai idősebb korosztálytól hogy élvezze a mai internetes kultúrát.

2021. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!