Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyit ártott Magyarországnak...

Mennyit ártott Magyarországnak a gazdasági (kis helyi és országos nagy) elit elmenekülése nyugatra 1945 után? Milyen negatív hatásai lehetnek az országos gene pool minőségére, és Magyarország rendszerváltás utáni teljesítményére (sikertelenségére)?

Figyelt kérdés

Mennyit ártott Magyarországnak a gazdasági (kis helyi és országos nagy) elit elmenekülése nyugatra 1945 után? Milyen negatív hatásai lehetnek az országos gene pool minőségére, és Magyarország rendszerváltás utáni teljesítményére (sikertelenségére)?


Tudjuk, hogy az IQ és legtöbb tehetség főként genetikai tényező, tehát örökletes, így nem igazán pótolható egy társadalom számára.

Nem lehet pusztán egy képzeletbeli csoda iskola varázsfuvolájával megnövelni az IQ-t sem. Magyarország elitje főként pártkapcsolatainak köszönhette a zavaros rendszerváltáskor a sikerét, ma sincsen ez másképpen. (Tehát nem rátermettségükkel tehetségükkel intelligenciájukkal váltak az elit részeivé egy szabadversenyes piacgazdaság, azaz kapitalista körülmények alatt) Szóval nem elég az óriási 1945 utáni minőségi emberveszteség, hanem kontra-szelekciós folyamatok szintén erősek a jelenlegi társadalomban is. Ezek után mégis mire viheti egy ilyen ország a modern 21.századi szabad versenyes globális kapitalizmusban? Így nem sok jóra lehet számítani a jövőben. Szerintetek?



2021. márc. 25. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Szerintetek?"

Szerintem már eldöntötted hogy "nekünk úgyse sikerül semmi" és hogy a kapitalizmus így meg úgy, most pedig találtál logikusnak tűnő kifogást is amit most büszkén teszel közszemlére.

Aki 1945 után maradt az a forradalmat és Rákosit követően demoralizálva lett a kommunista évek által, aztán ezt a demoralizált "úgyse sikerülne" hozzáállást adta tovább a gyerekeinek, azok a saját gyerekeiknek akik pedig többek között neked, hogy aztán egyetlen linkkel megcáfoljam az egészet:

[link]

Magyarország és az USA átlag IQ-ja megegyezik. Olyanokat utasítunk magunk mögé mint pl. Olaszország, Spanyolország, Horvátország, Portugália, Írország és Izrael(!).

2021. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez akart lenni a link:

[link]

2021. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Ez az átlagos IQ-ról szól. A kiemelkedő képességű emberből lett kevesebb, akiből jó vállalkozó iparos (talán később gyáros) vagy nagy feltaláló lesz.
2021. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
és ráadásul módszertanilag rendkívül kétes térkép, egy párszor már ízekre lett szedve ebben a kategóriában
2021. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem szedte senki ízekre, csak az egalitárius balos frusztráció tombolt frusztrált személyeskedés formájában.
2021. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
á, végül is teljesen korrekt dolog adat hiányában a szomszédos országokból extrapolálni...
2021. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

"A kiemelkedő képességű emberből lett kevesebb, akiből jó vállalkozó iparos (talán később gyáros) vagy nagy feltaláló lesz."

És azt honnan lehet tudni hogy mennyi kiemelkedő képességű ember maradt ha eleve olyan rendszerben maradtak (kommunizmus) amelynek nem volt érdeke az egyén képességeit fejleszteni? Ha Einstein magyar lett volna és Magyarországon maradt volna máig se tudnánk arról mekkora potenciál volt benne mert semmire nem vitte volna A RENDSZER miatt. De a kérdező ebben az esetben rögtön rávágná hogy "biztos nem volt elég magas az IQ-ja".

2021. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi egy olyan helyen élünk (K.K. Európa), ahol reservoir létünk van. Ezt azt jelenti, hogy egy tartalékbázis vagyunk keletnek és nyugatnak is. Innen többnyire mindenki elviszi, ami neki kell. A nyugat a pénzt, az embereket, a kelet az élelmiszert, az embereket. Ezen kívül a saját vezetésünk is mindig takarít, mert nem szereti a konkurenciát, így aztán a vándorolgatás normális mifelénk. Ennek hatásait nem lehet felmérni, mert a napi rutin részét képezik.
2021. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"És azt honnan lehet tudni hogy mennyi kiemelkedő képességű ember maradt ha eleve olyan rendszerben maradtak (kommunizmus) amelynek nem volt érdeke az egyén képességeit fejleszteni? Ha Einstein magyar lett volna és Magyarországon maradt volna máig se tudnánk arról mekkora potenciál volt benne mert semmire nem vitte volna A RENDSZER miatt. De a kérdező ebben az esetben rögtön rávágná hogy "biztos nem volt elég magas az IQ-ja"."


Ez az hogy a szellemi és gazdasági élet java része külföldre távozott.


Einsteinnel kapcsolatban pedig szeretném megjegyezni, hogy Magyarország népességarányosan sokkal de sokkal több Nobel-díjas tudóst produkált mint Franciaország vagy Németország. Tehát nagy eséllyel ő sem veszett volna kárba.

2021. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Einstein annyira rühellte a német rendszert, hogy elment svájcba lakni, de ott sem érezte jól magát. A szabadalmi hivatalban tengette életét, amíg nem sikerült kiemelkednie, akkor aztán irány az usa, mert ott volt olyan tudományt támogató közeg, ami neki megfelelő volt.
2021. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!