Aki hisz a bibliában és istenben, az hihetne ugyanúgy pl. a Harry Potterben?

Figyelt kérdés
Mégsem hisz senki a Harry Potter-ben, mert mindenki tudja, hogy csak egy kitalált történet. A biblia is ugyanilyen, csak sokkal régebbi. Valaki/valakik leírták, és összerakták egy könyvben. Értitek hogy mire gondolok? Ezt akkori embereknek szánták, hogy befolyásolják őket. Miért hisznek benne ennyien?
2010. aug. 20. 13:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod előre, hogy 2000 év múlva ki fog hinni a Harry Potterben :)
2010. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
90%

A Biblia felfogható egy fantázia-történelem könyvnek, míg a HP-ban lévő dolgok nem történnek meg.

A Bibliában lévő néhány dologra van történelmi magyarázat, a HP-ra nincs.

2010. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%

Annak aki szeret gondolkozni és nem fél fantáziálni:Lehet,hogy Harry Potter és varázslatos világa már régóta létezett az asztrál világban,vagy ki tudja,milyen dimenzióban és telepatikusan arra ihlette az írónőt,hogy megírja a történetét.Isten is ihletés útján íratta a Bibliát az emberekkel...

Hogy Harry miért íratta meg a történetét?Hát ezen is lehet gondolkozni... :)

2010. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

HP írója élő személy, így jobban tudatosul az emberekben, hogy kitalált személy, de biztos lehetsz benne, hogy van aki hisz benne. Ahogy annak idején pénzt gyűjtöttek a sorozatbeli Isaurának a kiszabadítására és Rosalinda szemműtétjére. Nem fogta fel pát néző, hogy az csak egy film.


Szerintem az is érdekes, hogy míg Jézusban sok millió ember hisz, addig Zeusznak már nem sok követője akad, pedig régen sokan hittek benne.

2010. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
24%

Az ateista hited kifejtését kérlek ne a "tudomány" témakörben tedd meg. Egyébként az evolúciós elmélet számtalan alapvető kérdésre nem tud választ adni (az élet/gondolatok/érzések keletkezésének kérdése ugyanis nem magyarázható meg a természeti törvények segítségével), így akár azt is kérdezhetnéd, hogy az ateista mesét miért hiszik el olyan sokan.


egy fizikus

2010. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%
Már elnézést, de miért kell állandóan az evolúcióval előjönni? A kérdés szerintem nem erről szólt, és egyébként is, aki nem hisz a Bibliában, még nem feltétlenül lesz evolúcionista. Sőt, nem feltétlenül lesz ateista sem. Számtalán más vallás létezik a kereszténységen kívül is, amik közül néhány szerintem sokkal inkább szerethető/ magunkévá tehető.
2010. aug. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
Elnézést, de ha figyelmesen elolvassa a kérdést, akkor rájön, hogy nem csak a Bibliára, hanem általában Istenre is vonatkozik.
2010. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
78%

A tisztelt fizikus úrnak elmondanám, hogy az általa felvetett dolgokra van magyarázat, csak utána kéne nézni.

Az ateista hit kifejezés nevetséges. Ahhoz pedig nem is kell ateistának lenni, hogy valaki belássa, hogy a Biblia komplett kitaláció. Jézus létezése is kétségbe vonható, nem hogy isteni eredete.


Elég surmó dolog egy névtelen fórumon a diplománkkal kérkedni.


Abiogenezis témában:

http://www.youtube.com/watch?v=U6QYDdgP9eg


Az emberi érzelmekre tökéletes evolúciós magyarázat van.


A tudatot a legnehezebb megfogni. Daniel Dennett Consciousness Explained c. könyvét ajánlanám a témában.


Egy elméleti fizikus, evolúciós biológus, filozófus.

2010. aug. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:

Szerintem semmi értelme nincs annak, hogy leírod, hogy szerinted ez egy kitalált történet. Aki hisz benne, azt úgysem győzöd meg.

Mellesleg, aki hisz Istenben és a Bibliában, az nem feltétlenül hisz "bármiben". Sok ember ettől függetlenül nem gondolja, hogy Ádám és Éva története igaz, vagy, hogy halálunk után a mennybe/pokolba kerülünk. Viszont vannak benne történetek, amik igenis a valóságra alapulnak és vannak hasznos/jó tanításai. Akik hisznek ezekben, miért akarnád meggyőzni, hogy ez mind nem igaz?


Én nem vagyok hívő, de pl a párom az és nem cáfolom meg, amiben hisz.

2010. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Tisztelt "elméleti fizikus". A leírt dolgokra nincs magyarázat, ugyanis, mint azt tudnia kell még a tudat/érzelem fogalma sem definiálható matematikai alapokon nem hogy megmagyarázza azt bármilyen egyenlet (és igen, itt megkülönböztetem az érzelmek kémiáját maguktól a tapasztalt érzelmektől), utána kellene olvasnia.


Az ateizmus pedig éppen ezért pusztán hit kérdése, így kérem ne a tudományos kérdések között fejtse ki hitelveit, vagy igazolja állítását miszerint tényeket közölt volna (kezdje rögtön az érzelmi/gondolkodási mechanizmus matematikai modelljénél, a tudat fogalmát természetesen ne felejtse ki innen, hiszen mindkettő tudatosulása alapvető jelentőségű.)


egy elméleti részecskefizikus

2010. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!