Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol született az a középkori...

Bruce2000 kérdése:

Hol született az a középkori író, akitől I. János pápa tanácsot kért a húsvét idejének meghatározására? A megoldás a régió mai elnevezésének magyar átirata.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 4. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dobrudzsa.
2021. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
28%
Fejtsd meg az ncoreos keresztrejtvényt, ne csalj!
2021. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nagyon sokáig kutattam a választ, de még angol nyelven sem találtam rá semmi nyomot.

Nem szeretek csalni, főleg így, hogy ezt leszámítva mindenre rájöttem teljesen magamtól... de ez nagyon durván kifogott rajtam.


Még így, hogy leírtátok a választ, így sem találom a kérdésre a magyarázatot. Ki volt ez az író? Tud valaki valamilyen forrást? Csak mert én ezt így, hogy nem találok rá se magyar, se angol oldalakon semmit, így nem vagyok biztos abban, hogy ez a valódi megoldás. A betű stimmel egyébként, de így ez nekem gyanús :D

2021. ápr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én 2 napig kerestem a választ. Fel is adtam már... Szerintem is Dobrudzsa a válasz.

Ami ebből következik:

[link]

Remélem segítetem.

2021. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es: köszi! A magyar Wikin nem írnak arról, hogy bármi köze lett volna I. Jánoshoz, de az angol oldalon azt írják, hogy I. János kért tőle valamit. Pontosabban ezt írják az angol Wikin, így szól az Easter Tables [Húsvéti Táblázat] rész első másfél mondata: "Dionysius 525-ben készített egy táblázatot a Húsvét 95 jövőbeli dátumáról (532-626), valamint egy sor szabályról ("argumenta"), amelyekkel a számítását (computus) magyarázza. Ezt követte I. János pápa kérése...".

Viszont nem említik konkrétan, hogy I. János mit kért Dionysiustól (lentebb persze kiderítettem, hogy a Húsvét kiszámítását), sem azt, hogy Dionysius eleget tett-e a kérésnek, és hogy I. János azután mit csinált, többször pedig nem is említik I. Jánost sem. Csak utalnak arra, hogy I. János kért tőle valamit, és ennyi. De úgy fogalmaznak, hogy I. János //kért// valamit Dionysiustól, és nem tanácsot... nem említenek semmi advice-t, sem hasonlót, cserébe viszont a request kifejezést használják... ezt árajánlat kérésére használják (request for quotation), bírósági-jogi vonatkozású kérelemre szintén (request, repeal request, lodge a request), stbstb, de tanácsot nem requesttel kérünk.


Itt:

[link]

azt írják, hogy Dionysius I. János kérésére elkészítette a "kronológiát", de itt se azt írják, hogy "I. János pápa tanácsot kért a húsvét idejének meghatározására".


Itt:

[link]

pedig azt írják, hogy I. János arra kérte Dionysiust, hogy az 527 és 626 közötti évekre számolja ki a Húsvétokat, feltehetőleg azért, mert az ünnepségeket szeretett volna szervezni a pontos dátumokhoz igazodva.


Pár órája a keresztrejtvény fórumába egyébként kiírta az nCore staffja a megoldásokat és ezen a linken van a forrás, ahonnan a kérdés jött:

[link]

Az a gáz, hogy 3 angol nyelvű forrásban is mást írnak, mint az Arcanumban :D

A Britannica pedig kb. olyan, mint az Arcanum, vagy a Pallas Nagy Lexikona - de a többi sem elhanyagolható forrás. Furcsa ez nekem, lehet hogy ha legközelebb a szüleimnél járok, előveszem a Pallast és megnézem, abban mit írnak, mert kezd érdekelni a kérdés.

Szóval amire ki akarok lyukadni az az, hogy ha másképpen teszik fel a kérdést, akkor szerintem könnyebben megtaláltam volna a választ, és lehet, hogy ezzel nem csak én vagyok így... de úgy tűnik, hogy jó eséllyel én vagyok a "hisztis kisebbség", szóval pofám lapos, mert 8014 megfejtőből 7378-an helyes választ küldtek be, és így nincs jogom panaszkodni.


Mindegy, végülis 2 ÁSZF-paragrafus fordítása között jó volt pihenőnek ez a kis keresgélés :D


És köszi még egyszer #4-es!

2021. ápr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!