Csonttalan Ivar valóban nyomorék lehetett? Ha igen, akkoriban hogyan tudott annyi mindent elérni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 8. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy azért volt csonttalan mert a harcok során soha egy csonttörést sem szenvedett.
2021. ápr. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Az egzakt válaszér a mű szerzőjéhez érdemes fordulni. Elvégre ő képzelte el.
2021. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
91%

Én úgy tudom, hogy erre nincs konkrét magyarázat, csak teóriák.

Az egyik lehetőség, hogy pont azért Csonttalan, mert nagyon nagy termetű volt→a csontjai is nagyok, ezért "viccből" lett ez a neve.

Esetleg utalhat arra is, hogy egy ép csontja sem maradt, a sok csatában, ahol küzdött, már az összeset eltörte párszor.

Lehet, hogy impotens volt, és a neve erre utal virágnyelven.

Lehet, hogy úgy volt, mint a sorozatban, van olyan betegség, ami a lábcsontokból vonja ki a kalciumot, ezt a viking étrend többé kevésbé kordában tartja, ma is hasonló diétát írnak fel rá a gyógyszerek mellé. Érdekesség, hogy csak a lábakat érinti, és okozhatja a szemfehérje kékes elszíneződését. Tehát jól utánajártak :D Dramaturgia szempontból nyilván ez a leghasználhatóbb. Emellett szól a legenda, hogy Ragnar nem vette figyelembe Aslaug jóslatát, ha láttad a sorit, akkor tudod.

Na és van egy utolsó is, személy szerint ezt tartom legvalószínűbbnek, mégpedig hogy óskandinávról latinra jól fordítottak, de az angolba már hiba csúszott, ugyanis:

exos:boneless, azaz Csonttalan

exosus:hated, azaz gyűlölt.

Persze az Ivar, the Boneless klasszisokkal jobban hangzik, mint az Ivar, the Hated, plusz azt senki nem értené, hogy kire gondolok xd

2021. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mézga Krisztina ***** válasza:
100%
Istenem! De jó lenne, ha mindig értelmes kérdéseket tennének fel, s ilyen értelmes, informatív válszok lennének. Kösziii!
2021. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!