Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az ókor idején egyiptomi...

Az ókor idején egyiptomi származású emberek megfordultak itt a Kárpát-medencében?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy Nagyszombaton van egy Isis-szentély. Ez azt jelenti, hogy éltek itt egyiptomiak vagy más, gondolom rómaiak is átvették a hitüket?

2021. ápr. 11. 15:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy melyik. Tőlem lehet predinasztikus is.

A kérdés lényege ókori egyiptomi, nem pedig valamilyen specifikus időszak. Ez a válasz csak felesleges szőrszálhasogatás. Az ötödik válaszoló is tudott nélküle normális választ adni.


"ehetett-e krisztus utáni de holdraszállás előtti egy magyar ember paprikás krumplit"


Erre a kérdésre is lehet normális választ adni, nem megválaszolhatatlan. Még te is írtál rá választ, szóval nem teljesen értem a problémát.

2021. ápr. 12. 01:14
 12/18 anonim ***** válasza:
57%
Járhatott,a trójaiak is eljutottak pestig.
2021. ápr. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Oks.
2021. ápr. 12. 01:49
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
trójától I-VIII-ig melyik trójaiak?
2021. ápr. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Amikor elpusztult Trója,akkor a túlélő trójaiak Magyarországon telepedtek le a mai Budapest helyén.


[link]


Tudom nem hiteles forrás meg minden,de a többi franciául van ez meg magyar: [link]

2021. ápr. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ÖÖ #15, az, hogy a frankok a középkorban, jó 1700 évvel a trójaiak után a trójaiaktól származtatták magukat, az nem jelenti azt, hogy azok is voltak.

A rómaiak is a trójaiaktól származtatták magukat, abban még lehetett nagyon csekély igazság is, hogy a földközi tengeren bolyongtak és eljutottak Itáliába, de annak a sztorinak is a nagy részét Vergilius taláta ki szerintem.

Az általad linkelt források mind középkori eredetűek, akkoriban sok mindent hittek az emberek. A második cikk egyik forrásában az van, hogy Trójában Aeneas uralkodott. Aeneas a vergilusi Aeneis szerint csak közember volt Trójában, egyébként meg Vénusz istennő fia, ugye már itt sántít a történet valóságtartalma.

Meg ugye egyes románok is szentül hiszik, hogy ők a dákoktól és a rómaiaktól származnak.

2021. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Az európai és az Európa körül lévő pogány vallásokra jellemző volt valamilyen szinten az első sorban egymás közötti szinkretizmus, a római vallásra például elég erősen. A hellének is tiszteltek egyiptomi istenségeket, az egyiptomiak is görögöket, a rómaiak pedig mind görögöket, mind egyiptomiakat a sajátjaik mellett természetesen. Ez történt itt is. A római és az egyiptomi vallás vett át egymástól elemeket és tiszteltek is pár istent/istennőt egymás panteonjából. Szóval a római vallás része is Ízisz. A savariai, vagyis szombathelyi Ízisz-szentély pedig a római valláshoz köthető, nem pedig az egyiptomihoz, bármennyire is érdekes a szituáció. Manapság már elképzelhetetlen lenne, hogy a jelenlegi világvallások egymás isteneit párhuzamosan tiszteljék, kivéve néhány szinkretisztikus ágat, de ekkor még más világ volt és mások voltak a nagyobb, illetve általánosságban a vallások is.


Egyébként a kérdésre válaszolva nem tudom. Történelmi bizonyítékokról még nem hallottam, de akár meg is fordulhattak egyiptomi származással is (!) rendelkezők, de kimondottan ők szinte biztosan nem, ugyanis a Római Birodalomban a Balaton környéke, ahogy ma is, "nyaralóvidék" volt. Sok magas rangú közszereplőnek vagy elismert embernek (mondjuk katonának, veteránnak) volt itt villája. Szóval néhány katonában vagy más itt is élő személyben kevereghettek egészen különleges vidékekről is vércseppek. De ők magukat már rómainak vallották, legalábbis a birodalmat szolgálták.

2022. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Íziszt Az ókorban az anyák és a gyermekek védelmezőjeként az egész Római Birodalomban imádták.

[link]

2022. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!