Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Próbáltatok már egy régész...

Próbáltatok már egy régész vagy ásatásvezető szemével nézni a jelenleg élő embereke, illetve azok használati tárgyaira, javaira, életmódjára?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltok, ha ebből a nézőpontból közelítetek az ismerőseitek, vagy a társadalom más tagjai felé?

2021. máj. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

>>> Mit tapasztaltok, ha ebből a nézőpontból közelítetek az ismerőseitek, vagy a társadalom más tagjai felé?

Mikor időnként megjegyzem, hogy "Na 5000 év múlva, a jövő régészei megtalálnak téged, biztosak lesznek benne, hogy már 5000 évvel korábban jártak űrlények a Földen!" - hát azt szoktam tapasztaltlni, hogy egyesek jót röhögnek, mások meg értetlenül bambulnak rám, hogy "De miért?". 🤭 🤨 🤔 🤫 🙃

2021. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én elszoktam gondolkozni azon, hogy a mai dolgainkra vajon hogyan fognak nézni mondjuk a jövő emberei, vagy egy idegen faj.

Például fel fogják ismerni, hogy a CD, floppy-lemez, pendrive adattárolásra szolgált? Mert lehet, hogy náluk teljesen másképp fejlődik a technológia és másképp oldották meg.

Vagy a plüssállatok? Ugye mi se tudjuk sok dologról, hogy játék volt-e vagy valamilyen rituális tárgy.


Ezeket a gondolatok nem jegyzem meg, de legjobban a youtube-videoknál szoktam ezt érezni :D És nem azokról beszélek, amiket mi sem tudunk értelmezni, hanem amiket tudunk, de teljesen elborult az egész, mégis mindenki érti a humorát. Lehet 500 év múlva senki nem tudja majd értékelni ezeket és mindenféle teória fog keringeni, hogy miért vannak wide putyin videok egy song for dennis zenei aláfestéssel :)

2021. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat


nálunk egyszer dédnagymamám megtalálta odakint a lomtárban néhány CD lemeznek a műanyag tokját egy táskában, mert a CD-ket inkább CD tartóba tettük át. természetesen fogalma sem volt mik lehetnek azok, mi célt szolgálhatnak ezek a látszatra teljesen hasznavehetetlen, nagy mértékben specializálódott, ráadásul törékeny műanyag tárgyak. engem vont kérdőre. mikor elmagyaráztam neki, teljesen elhűlt, hogy ilyenekre adunk ki pénzt...

2021. máj. 1. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Aranyos... :)

Láttad a Jöttünk, láttunk, visszamennénk című filmet? Ha még nem láttad, akkor feltétlenül nézd meg - hatalmas! :)

2021. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!