Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen lenne a középkorban élni?

Milyen lenne a középkorban élni?

Figyelt kérdés
Mondjuk Európában, béke időben, és nem jobbányként, de mondjuk átlagos polgárként vagy nemesként.

2021. máj. 2. 08:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
A magam részéről a higiéniai viszonyokkal nem tudnék megbarátkozni, azt hiszem Volt egyáltalán vécépapír? Nem, nem volt. Vécé sem. Rendszeres napi zuhanyozás meleg vízben is felejtős. Polgároknak sem. Hosszabb távon meg a mindenki által helyénvalónak gondolt társadalmi egyenlőtlenség zavarna bennünket. Folyton megbotoznának, meg időnként tömlöcbe vetnének, mert nem hajolnék elég mélyen meg a helyi uraság előtt. Szóval azt hiszem a felvilágosodás is hiányozna a mai embernek.
2021. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Reformátusként rossz. Soha nem lehetne templomba menni hanem meg kéne játszani a hívő katolikust vagy jobb esetben ortodoxt hogy ne kínozzanak meg vagy égessenek el élve mint értékeket, esetleg pogánynak mondani magad, Hátha akkor lehetne könyörögni a papnak hogy kereszteljen meg de akkor is a fent leírt 2 vallás közül az egyikre téritenének át.

Ez a vallásos része ami rossz volna nekem de van más is:

A fogaim gyulladtak be és nagyon rosszul tudom a fájdalmat. Mi a francot csinálnék ha elkezdenek fájni a fogam és hogy tudnám eltűrni hogy fájdalomcsillapító nélkül kihúzzák.

Arról nem is beszélve hogy nem volna központi fűtés meg meleg víz és hogy raknék tüzet. Meg nem volnának gyárak, se betegnyugdij, miből élnék? Elmennék apácának egy kolostorba mert legalább az ennivaló megvolna?

Szóval nem volna jó sehogy sem.

2021. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Eretneket akartam írni.
2021. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!