Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik e bármilyen modell az...

Létezik e bármilyen modell az alábbi folyamatra(pszichológia)?

Figyelt kérdés
Elnézést, hogy eléggé árnyaltan fogalmaztam, de nem tudom megfogalmazni tömören a kérdésemet. Na de vágjunk is bele. Tanárként fontos és szeretem azt látni, ha egy tanulóm fejlődik és feltűnt ezzel kapcsolatban egy érdekes jelenség. Van 2 tanuló, az egyik (legyen ő X) már majdnem őstehetség a kezdetek óta, míg a másik (legyen ő Y) eleinte gyengén produkált, de a kitartásának köszönhetően óráról órára fejlődik. Bár Y továbbra se közelíti meg X tudását és érzékét, ám mégis, ha meg kéne neveznem a kedvenc tanulómat akkor Y-t mondanám. Ezt annak tudtam be, hogy míg X folyamatosan egy szintet (legyen az akármilyen magas) hoz, vele ellentétben ám Y esetén jobban tapasztalom a fejlődést. És erről jutott eszembe, hogy van e olyan fejlődési ütem, ami általánosan a legnagyobb elégedettséget okozza egy tanárban a tanulója iránt?

2021. máj. 11. 21:41
 1/2 Phoney ***** válasza:
100%

Nem hiszem, mert az egész probléma nem általánosítható egy "folyamatra", hanem a saját pszichodinamikád tükrében fog kialakulni. Benne van pl., hogy milyen elképzeléseid/tapasztalataid vannak az adott korosztályról, milyen elvárásaid vannak saját magaddal szemben és mennyire vagy hiú (mert a tanuló fejlődése ugye legalább részben a saját munkád eredményeként okoz elégedettséget/örömet), milyen elveid vannak arról, hogy milyen szintig fontos egyáltalán fejlődnie a tanulónak, milyen szakmai kihívások izgatnak jelenleg, stb.

Meg persze az is könnyen lehet, hogy lényegében nem ezért Y a kedvenced, de csak ezt az okot vetted tudomásul (az akárhányból).

2021. máj. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gofrisütő ***** válasza:
Szerintem is köze van a hiúsághoz, de inkább azért, mert X diák őstehetség, ezért nem te érted el, hogy ilyen legyen, míg Y a te kezed alatt lett okosabb, ezért több észt tudtál rárakni, még ha összességében kevesebb is van neki, mint Xnek. Ja és nem tudom miért, de valamiért mindenki jobban szereti azokat, akik fejlődnek, úgy tűnik, nem csak fiktív karaktereke igaz ez.
2021. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!