Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A közeljövőben fejlődhet...

A közeljövőben fejlődhet annyit az iparban már szinte most is domináns automatizáció-, robotizáció, hogy a hagyományos emberi munkavégzés jórésze kiszorul a termelésből? Mi lesz ennek a társadalmi következménye?

Figyelt kérdés

Az erre az esetre tervezett alapjövedelem bevezetéséről hallottam ugyan, de szerintem ez még több kérdést vetne fel (az ember egy következő technikai ugrást követően már egyenesen "haszontalanná" válna, a kapitalizmus-, a fogyasztói társadalom hogy alakulna át, stb...)


A témában jártas személyek véleménye?



2021. máj. 16. 21:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem miről beszélsz ez a dolog már megtörtént.


-A termelés nagyrészét már most is robotok végzik. pl a Mezőgazdaságba a népesség 1-2% dolgozik.


-Alapjövedelem már gyakorlatilag most is van. Valamilyen segélyt mindig kapsz. Ha mást nem FHT vagy valami hasonló nevű segélyt. Gyakorlatilag ingyenes orvosi ellátással. 1-2 száz éve ez elképzelhetettlen volt.


Ez a folyamat már több száz éve tart, és semmi forradalmian új nincs a jelenlegi helyzetben. A társadalmi szerkezet se fog megváltozni, csak több lesz arányaiba az irodai és a személyre szabot ügyfelekkel foglalkozó munka pl személyi edző.


Az AI se fog semmit változtatni ha nem önállosodik és kezdi kiirtani az emberiséget, de ennek a forgatókönyvnek semmi kőze a kérdéshez.

2021. máj. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nálunk sokszor gazdagabb Svájcban az emberek több mint háromnegyede elutasitja. Pedig lehet, ott futna is rá.
2021. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!