Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mongólok és a magyarok...

UraniumSzemélyesen kérdése:

A mongólok és a magyarok között van kapcsolat?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már hogy régen a magyarok egy mongol törzs volt, ez most akkor igaz vagy csak bullshit?

2021. jún. 1. 19:46
 1/4 anonim válasza:
81%
Bullshit
2021. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem voltunk mi Mongol törzs, de a Mongolok is több törzsből álltak, ha jól tudom 29-ből. És mégis van Mongoliában Magyar törzs, igaz már csak a nevében, beolvadtak a mongol társadalomba. Mikor megindult a honfoglalás nekünk is több törzsünk volt. Páran nem jöttek végig velünk, itt- ott letelepedtek és részben beolvadtak az ottani közegbe. Hagyományaikat sokáig őriztek, páran talán még most is őrzik. So, egy Magyar törzs egyesült az Arany Hordával és keletfelé vándorolt, majd Mongólia területén az Altajban letelepedet. A törzs neve a mai napig Magyar törzs.
2021. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Én World of tanksot játszom. Ez egy MPORG online játék. Ott mindíg azt mondják ránk, hogy mongolok mihelyt lássák a zászlónk.
2021. jún. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
A honfoglalás előtt lovas nomádok voltak a magyarok, hasonló kultúrával, mint a mongolok.
2021. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!