Egy romantikus álmodozó milyen tudományos életcélt tűzhetne ki maga elé, ha már tudatosult benne, hogy soha nem fogja megtalálni keleten Janus Pannonius magyarjait?

Figyelt kérdés
ápr. 25. 22:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Természetesen Julianus barátra gondoltam...
ápr. 25. 23:02
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Felajánlhatja a testét tudományos kísérletekre!
ápr. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobban tetszett volna a kérdés, ha nem javítottad volna ki magad.
ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Megfelelő kutatási módszerekre is szükség van és nem elég "valahogy keresgélni" és a szerencsére bízni.


Eddig mi volt a módszer?


Másik, hogy a magyarok eredetére már rengeteg tudományos anyag van és valójában nem szükséges csak Julianus barátra alapozni a lényegi kérdést.


Vagyis két része van a kutatásnak:

- Julianus barát élete, forrásai...

- és az amit Julianus barát is keresett ahhoz vannak már tanulmányok és lényegében inkább a részleteket lehet még pontosítani, de az alapok már megvannak.

ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Ha unatkozol, iratkozz be valami egyetemi szakra, vagy bármilyen piacképes képzésre. Ott új ismeretkere tehetsz szert és el is tudod magad foglalni egy jó időre. Ha ennyire érdekelnek a történelmi témák, akkor a régészetet, vagy a sima törit ajánlom. Amennyiben piacképes szakot szeretnél magadnak, akkor ezek - legnagyobb sajnálatomra - kiesnek.
ápr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4


Ezek szerint nem volt világos neked, hogy konkrétan arról álmodozom, hogy ma, 2024-ben odamegyek az Urál európai lábához, és megtalálom azt a népcsoportot, amely a honfoglalás előtt pár száz évvel szakadt el tőlünk, és meg tudom magam értetni velük magyarul.


Ha tudatosult bennem, hogy ez nem fog sikerülni, akkor milyen mást célt találhatnék, amely majdnem ilyen jelentőségű, de van esélyem az elérésére?

ápr. 26. 20:51
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

#6

Kérdező - nem értem, hogy a #2 válasz miért nem opció? Az eredeti cél gyakorlatilag nulla jelentőséggel bír.


Kb. bármelyik ipari fejlesztés, gyufa feltalálása, morfium extrakció mákszalmából (Kabay féle eljárás), de még a Hold radarozása 0 térbeli és időbeli felbontással (Bay projekt) 1000x nagyobb jelentőséggel bírt, mint a Julianus nevezetű elmeroggyant rögeszmés életcélja!

ápr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
29%

"hogy ma, 2024-ben odamegyek az Urál európai lábához, és megtalálom azt a népcsoportot, amely a honfoglalás előtt pár száz évvel szakadt el tőlünk, és meg tudom magam értetni velük magyarul."


És azt találomra bóklászva, vagy új kutatásokat bevetve célirányosan? Ilyet nem lehet csak "úgy valahogy", mint írtam a szerencsére bízva.


Az ezer év távlatában már biztosan beolvadtak amúgy is, de némi esélye nyilván lehet.

ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7


A 2-es válasz miért lenne opció? Semmilyen tudományos eredmenye nem lesz, ha felajánlom a testemet.

máj. 1. 14:03
 10/13 A kérdező kommentje:
Olyan válaszokat várok, amelyekre van egy kis esélyem, hogy véghez vigyem. Pl. hová temették Taksonyt? Vagy Árpádot. Előbbiről kicsit hitelesebb forrásunk van, viszont nem mond pontos helyet.
máj. 1. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!